Gigabyte, RTX 4060'ın da 8 GB VRAM'e sahip olacağını doğruladı

• Konuyu başlatan kino
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 95
  • Görüntüleme 7B
NVIDIA yıllardır böyle. Ya VRAM'den cimrilik yapar ya da "parası olan düdüğü çalar" deyip 2 seçenek koyar. Zamanında burada yüzlerce 1060 3 GB vs 6 GB konusu boşa açılmadı.

Bu kadar değildi ama. 1000 serisinde 1050 Ti 2 GB harici VRAM sebebiyle tıkanan kart yok.(1060 3GB saymıyorum, o kas gücünden tıkandı)

Bir ara söylenti haberleri dolanıyordu, 4060 kartı 3 farklı varyant olarak sunulacak diye, standartı 8 GB, bir üstü 12 GB gibisinden. Böylece bu haberlerin asılsız olduğunu kabullenmek dışında elimizden bir şey gelmeyecek sanırım.

Bir ara söylenti haberleri dolanıyordu, 4060 kartı 3 farklı varyant olarak sunulacak diye, standartı 8 GB, bir üstü 12 GB gibisinden. Böylece bu haberlerin asılsız olduğunu kabullenmek dışında elimizden bir şey gelmeyecek sanırım.

Sazanlar 8 aldıktan sonra 10 ve 12 çıkarabilirler. Tam olarak asılsız denemez.

Alıcısı değilim ama yeni nesil düşük vram mantığının nasıl verimlilik sağlamasını düşünüyorlar. Yeni kasa arabaya 1.2 motor koyulması gibi saçmalık.

Saçmalığın daniskası. Hadi bi nebze oyunlarda yetti diyelim, ki oda günümüzde gitgide azalan bir ihtimal, ben modlayıp 4k texture mod atamayacaksam neden pcde oyun oynuyorum?

NVIDIA RTX 4070'in 12 GB, RTX 4060 Ti'ın da 8 GB VRAM'e sahip olacağı kesinleştikten sonra gözler RTX 4060'ın VRAM miktarına çevrilmişti. Gigabyte'ın listelemelerinde RTX 3000 serisinin aksine düz ve Ti modellerinin aynı VRAM'e sahip olacakları kesinleşmiş görünüyor.

Eki Görüntüle 1709115
Eki Görüntüle 1709110

Allah 4060 alcam diye hayal kuran bana sabır versin

Geri
Yukarı