Gigabyte RTX 4070 GV-N4070WF3OC-12gd 192 bit GDDR6X 12 GB alınır mı?

Uzaycorman

Hectopat
Daha fazla  
Selam, 20-25 arası ekran kartı olarak başlıktaki ekran kartı alınır mı?
Ek olarak 380 Hz monitörüm var.
Bu ekran kartı ile beraber işlemci, anakart, RAM, kasa ve görüntü aktarıcı önerir misiniz?
Toplam bütçe 50k.
Şu anki sistemim:
RTX 3060.
R5 5600X.
Valorant'ta 300 FPS.
CS'de 400.
Şu anki sistemle yayın yapıp 4070'li sistemle oyun oynamayı planlıyorum.
Önerilerinizi bekliyorum, şimdiden çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu anki sistemim:
RTX 3060.
R5 5600X.
Valorant'ta 300 FPS.
CS'de 400.

Bu FPS değerleri RTX 4070 taktığında pek değişmeyecek eğer bu amaçla alıyorsan. Bütçeyi AM5 bir işlemci ile DDR5 yükseltmesine harcaman fark yaratır rekabetçi oyunlarda.

RTX 4070 ancak hikayeli oyunlarda fark yaratacaktır 5600X'in yanında.

Selam, 20-25 arası ekran kartı olarak başlıktaki ekran kartı alınır mı?
Ek olarak 380 Hz monitörüm var.
Bu ekran kartı ile beraber işlemci, anakart, RAM, kasa ve görüntü aktarıcı önerir misiniz?
Toplam bütçe 50k.
Şu anki sistemim:
RTX 3060.
R5 5600X.
Valorant'ta 300 FPS.
CS'de 400.
Şu anki sistemle yayın yapıp 4070'li sistemle oyun oynamayı planlıyorum.
Önerilerinizi bekliyorum, şimdiden çok teşekkür ederim.

4070 yerine 4070 Ti öneririm işlemci olarak 5700X makul RAM 32 GB yeterli olacaktır RAM markası olarak Kingston öneririm anakart kasa tercihim yok

Bu FPS değerleri RTX 4070 taktığında pek değişmeyecek eğer bu amaçla alıyorsan. Bütçeyi AM5 bir işlemci ile DDR5 yükseltmesine harcaman fark yaratır rekabetçi oyunlarda.

RTX 4070 ancak hikayeli oyunlarda fark yaratacaktır 5600X'in yanında.

FPS'den memnunum az da olsa yükselirde o kadar önemli değil amacım kaliteli bir yayın yapmak 3 monitör var şu an yeni PC de oyun oynarken yanda Google açık kalınca FPS düşmesin yeter benim için.

Toplam bütçe 50K.
NOT: Sıvı soğutma konusunda pek bilgili değilim, bilgisi olan arkadaşlar yorum yaparsa iyi olur.

Hazır sistem alırsan bu bütçeye ''performans'' anlamında daha iyi bir şey alabilirsin.

Not: Sıvı soğutma konusunda pek bilgili değilim, bilgisi olan arkadaşlar yorum yaparsa iyi olur.

Hazır sistem alırsan bu bütçeye "performans" anlamında daha iyi bir şey alabilirsin.

Not: Sıvı soğutma konusunda pek bilgili değilim, bilgisi olan arkadaşlar yorum yaparsa iyi olur.

Hazır sistem alırsan bu bütçeye "performans" anlamında daha iyi bir şey alabilirsin.

Hazır sistem önerisi de yapabilirsiniz ama işin sonunda görüntü aktarıcı da fiyatın içinde olması lazım bu arada önerileriniz için teşekkür ederim benim de aklımda 7500 vardı.

NOT: Sıvı soğutma konusunda pek bilgili değilim, bilgisi olan arkadaşlar yorum yaparsa iyi olur.

Bir şey soracağım. O bütçede MSI Gaming Plus mı yoksa Gigabyte B650M Gaming X AX mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı