Gigabyte RX 5600XT Windforce nasıldır?

N0R4H

Femtopat
Elimde Gigabyte RX 5600XT Windforce modeli var forumlarda pek tavsiye edilmeyen bir kart oldugunu gordum. Ve açıkçasi biraz strese girdim. Kartimi 1 saatlik bir FurMark testine soktum ve 75 dereceyi geçmedi. Sesi beni fazla rahatsiz etmiyor, sizce bu modelin sıkıntısı nedir?

Elimde Gigabyte RX 5600XT Windforce modeli var forumlarda pek tavsiye edilmeyen bir kart oldugunu gordum. Ve açıkçasi biraz strese girdim. Kartimi 1 saatlik bir FurMark testine soktum ve 75 dereceyi geçmedi. Sesi beni fazla rahatsiz etmiyor, sizce bu modelin sıkıntısı nedir?
Sizde sıkıntı yok gibi görünüyor açıkcası. Windforce modelleri hakkında pek bilgim yok ama 75 gayet iyi 5000 serisine göre.

Genelde ısınıyor ama 75 i geçmiyorsa sorun değil bazı arkadaşlar 85 86 dereceleri görüyor o yüzden siz memnunsanız sıkıntı yok.

Çeşitli oyunlardaki sıcaklıklara bakın Afterburner ve RTSS ile. Ayrıca fan yüzdesine de bakın oyun içindeyken.

Evet Gigabyte Windforce serisindeki RTX 2060, 2060S, 5600 XT gibi ekran kartlarında ısınma problemleri mevcut. Ama kasa hava akışınız iyiyse, oyun içi sıcaklık değerlerinde de problem yoksa sorun olmaz.

Kafanıza takacak bir sorun yok sıcaklık gayet normal. Windforce biraz fazla ısınan bir seri ama kasanızın hava akışı ve oynadığınız oyunlar gibi birçok etken var.

Yeni konular

Geri
Yukarı