Elektronik Gigabyte RX 6400 2599TL

AMD'nin RX 6XXX giriş seviye kartlarında AV1 desteği olsaydı keşke. Giriş seviye fakat güncel kalıp yeni nesil video kodeklerini destekleyen, benim bile eski PC'm için düşünebileceğim bir GPU olabilirdi. 720p'de de fena olmayan bir oyun performansı verecektir.

AMD'nin RX 6xxx giriş seviye kartlarında AV1 desteği olsaydı keşke. Giriş seviye fakat güncel kalıp yeni nesil video kodeklerini destekleyen, benim bile eski PC'm için düşünebileceğim bir GPU olabilirdi. 720P'de de fena olmayan bir oyun performansı verecektir.

Hocam 6400 ve 6500 XT'de encode kodeki bile yok onlar olsa yine iyi.

Tabii orası da var ama encoding ile işi olan bu kartlara bakmaz zaten.
AV1 decode desteklemesini beklerdim ben en azından. Belki H264 encode destekleyebilirdi ama çok da lüzum değil.

Gerek olduğunu düşünüyorum kesinlikle 40 dakikalık render süresini RX 550 ile yaparken açık ara farkla daha hızlı yaparken RX 6400 ile çok uzun sürüyor.

Gerek olduğunu düşünüyorum kesinlikle 40 dakikalık render süresini RX 550 ile yaparken açık ara farkla daha hızlı yaparken RX 6400 ile çok uzun sürüyor.
RX 550 ile kıyaslayınca abes kaçıyor elbette. Fakat RX 6400'de gerekli görmüyorum o kadar. Software encoding de tercih edilebilir.
Ama 6500 XT'nin desteklememesi rezalet.

Geri
Yukarı