Gigabyte, RX 6500 XT Ekran Kartlarını Duyurdu

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Radeon-RX-6500-XT-GAMING-OC-4G.jpg

RDNA 2 mimarili RX 6000 serisinin en altına yerleşen RX 6500 XT ekran kartı 19 Ocak tarihinden itibaren satışa çıkacak. ASUS ve MSI gibi ortakların özel tasarımlarını görmüştük. Gigabyte ise karşımıza GAMING OC 4G ve EAGLE 4G modelleriyle çıkacak RX 6500 XT GAMING OC 4G Rakiplerinden farklı olarak Gigabyte, RX 6500 XT kartında daha farklı […]

Devamı: Gigabyte, RX 6500 XT Ekran Kartlarını Duyurdu
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Radeon-RX-6500-XT-GAMING-OC-4G.jpg

RDNA 2 mimarili RX 6000 serisinin en altına yerleşen RX 6500 XT ekran kartı 19 Ocak tarihinden itibaren satışa çıkacak. ASUS ve MSI gibi ortakların özel tasarımlarını görmüştük. Gigabyte ise karşımıza GAMING OC 4G ve EAGLE 4G modelleriyle çıkacak RX 6500 XT GAMING OC 4G Rakiplerinden farklı olarak Gigabyte, RX 6500 XT kartında daha farklı […]

Devamı: Gigabyte, RX 6500 XT Ekran Kartlarını Duyurdu
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...
Fiyatı uygun olur ve ekran kati bulunabilirse çok satilabileceğini düşünüyorum.

Türkiye şartlarında orta sınıf oyunculara hitap eden bir kart olmasını diliyorum. Çok saçma fiyatlarla satışa çıkabilir. Umarım şaşırırımda 5-6k ile iyi bir kart alabiliriz.

Türkiye şartlarında orta sınıf oyunculara hitap eden bir kart olmasını diliyorum. Çok saçma fiyatlarla satışa çıkabilir. Umarım şaşırırımda 5-6k ile iyi bir kart alabiliriz.
Bu karttan fazla bir beklentiniz olmasın. RX 6600'ın 2'ye bölünmüş hali. RX 580 kadar performans verecektir. RTX var ancak GPU'nun gücü bunu işleyebilecek mi? Akıcı bir şekilde sanmıyorum. 5 - 6K olursa alınabilir bir yönü kalmıyor. Maksimum 3000 - 3500 TL'yi hak eden bir kart. Bu Durumda oyun için Xbox Series S yine 1-0 öne geçmiş oluyor fiyat performans konumunda. Tabii bu dediğim kart 6000 TL civarlarında olursa olur. Sırf madenciler karta saldırmasın diye böyle bir şey yapılmış ancak performans anlamında da geri kalıyor yeni nesil olacak bir kart olmasına rağmen.

Son düzenleme:
Bu karttan fazla bir beklentiniz olmasın. RX 6600'ın 2'ye bölünmüş hali. RX 580 kadar performans verecektir. RTX var ancak GPU'nun gücü bunu işleyebilecek mi? Akıcı bir şekilde sanmıyorum. 5 - 6K olursa alınabilir bir yönü kalmıyor. Maksimum 3000 - 3500 TL'yi hak eden bir kart. Bu Durumda oyun için Xbox Series S yine 1-0 öne geçmiş oluyor fiyat performans konumunda. Tabii bu dediğim kart 6000 TL civarlarında olursa olur. Sırf madenciler karta saldırmasın diye böyle bir şey yapılmış ancak performans anlamında da geri kalıyor yeni nesil olacak bir kart olmasına rağmen.
Katılıyorum. Resmen ölü doğmuş bir kart olacak. Fiyatı uygunsa elbette alınır. Ama 3500 üstü akıl karı değil.

Bu zamanda 3500TL'ye sıfır kart almak imkansız, performans olarak da çok bir şey beklememek lazım fakat bence alınır.
Bu kartın 4000 TL'ye satılması bile mucize olacak. Bizdeki fahiş fiyatların haddi hesabı yok ne yazık ki. 5000-6000 TL'ye bu karta vereceğime mevcut alternatifleri değerlendiririm daha iyi.

Katılıyorum. Resmen ölü doğmuş bir kart olacak. Fiyatı uygunsa elbette alınır. Ama 3500 üstü akıl karı değil.

3500'e ikinci el 1650 veyahut RX570 alınır anca. Sıfır fiyatı 1650'den %15-25 daha fazla ise gayet de alınır bence. 200 dolar çok da yüksek bir rakam değil stok sorunu olmazsa çok da pahalıya gelmez diye düşünüyorum. Bu söylediklerim şu anki piyasa için geçerli yoksa bu fiyatlara RTX2060-70 baktığım günleri bende özlüyorum.

Geri
Yukarı