Rehber Gigabyte SSD incelemesi

DaddyJacop

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
İncelediğim ürün Gigabyte'ın 480GB'lık SSD'si. Forumda bu aralar Patriot SSD'ler çok meşhur. Kısa bir zaman önce Gigabyte SSD'ler Patriot SSD'lerden daha ucuzdu. Gigabyte SSD önerince birkaç arkadaş kızgın attı. Bende SSD'yi inceleyip forumdaki arkadaşları bilgilendirmek istedim.

SSDHız.png

Burada SSD'nin hızlarını görüyoruz. Okuma hızı normalde 520MB/s hızını geçiyor. Üniversitenin sınavda kopya çekmesinler diye yaptıkları bir sınav platformu arkada sürekli çalışıyor. Sınavlarım devam ediyor diye programı silmedim(kapanmıyor🤬). Ucuz SSD'lerde en büyük sıkıntıları DRAM bulunmaması. Bu SSD'de Patriot SSD'lerde olan kontrolcü kullanılmış. Aynı zamanda içinde Toshiba bellekler bulunuyor. Tam modelini bulamadım ama başka forumlarda ağır benchmark testlerinde hızının çok düşmediğini, fiyatına göre iyi sonuçlar verdiğini yazmışlar.

SSDKontrolcü.png

Sınavlarım olduğu için ayrıntılı inceleyemedim. Sorularınız varsa cevaplamaya çalışacağım.

Son düzenleme:
Kontrolcü kısmında Possible yazınca bir an benim nickim yazıyor zannettim. :D Şaka bir yana Gigabyte SSD'leri pek iyi değil bence. Ben tercih etmezdim açıkçası. Dış görünüş olarak 860 EVO'dan araklamışlar sanki.
10066379079730.jpg

9789588570162.jpg

Yazmayı unutmuşum. İnceleme yaklaşık 10-12 ay kullandıktan sonra yaptım. En son baktığımda(2 hafta önce olması lazım) 9TB veri yazmıştım. Şu an SSD'nin programı çalışmıyor bakamıyorum.
Kontrolcü kısmında Possible yazınca bir an benim nickim yazıyor zannettim. :D Şaka bir yana Gigabyte SSD'leri pek iyi değil bence. Ben tercih etmezdim açıkçası. Dış görünüş olarak 860 EVO'dan araklamışlar sanki.
Eki Görüntüle 873556
Eki Görüntüle 873555

Ben 480GB'tı 300TL'ye almıştım. Yaklaşık 1 yıl ve 9TB veriden sonra bu hızları verebiliyorsa iyi olduğunu düşünüyorum. DRAMless bir SSD bu kadar veri yazdıktan sonra bu hızları verebilmesi beni şaşırttı. Şahsen fiyatı ucuzsa alınabilecek bir ürün olduğunu düşünüyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı