Gigabyte Windforce OC ve Gaming OC arasındaki fark

ksn

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaslar. GIGABYTE RTX 2080 Windforce OC ve RTX 2080 Gaming OC arasindaki fark nedir? Satin alirken oyun amacli hangisi tercih edilmelidir. Tesekkurler.

Windforce OC;
1800 MHz in OC mode
1785 MHz in Gaming mode
(Reference Card: 1710 MHz)

Gaming OC;
1830 MHz in OC mode
1815 MHz in Gaming mode

Gaming modelinin çekirdek hızı 30 MHz daha yüksek. Bir de Gaming modelinin sitesinde kayıt ettirirseniz garanti süresinin 4 yıla çıkacağı yazıyor fakat ithalatçı firma tarafında verilen değil Gigabyte tarafından verilen garantinin süresi uzuyor sanırım.

Pek bir farkı yok sadece azıcık bir saat hız farkları var o da değmez yani hissedilmeyecek bir özellik aslında hangisi ucuzsa onu seçin derim.

Windforce OC;
1800 MHz in OC mode
1785 MHz in Gaming mode

Gaming OC;
1830 MHz in OC mode
1815 MHz in Gaming mode

Gaming modelinin çekirdek hızı 30 MHz daha yüksek. Bir de Gaming modelinin sitesinde kayıt ettirirseniz garanti süresinin 4 yıla çıkacağı yazıyor fakat ithalatçı firma tarafında verilen değil Gigabyte tarafından verilen garantinin süresi uzuyor sanırım.
Cok tesekkur ederim hocam. 2 ayri model olunca kafam karisdi. 2 kart da ayni fiyatda.
İkisininde soğutması çok güzel. Hangisi ucuzsa onu alın. Araştırıp alın. Fiyat farkı yok ise Gaming modelini alın. Bu arada alacağınız fiyat ne? Galaxy RTX 2080 5200 TL'den satılıyor.
GALAXY GeForce RTX 2080 8GB Ekran Kartı 28NSL6UCT7OK - Nanokatalog
Hocam yurt disindayim. GIGABYTE RTX 2080 Windforce OC ve RTX 2080 Gaming OC 830 euro. Aralarinda 10 euroluk fark var sadece.

Aynen hocam. MSI GeForce RTX 2080 GAMING X TRIO - 8 Go Buda 50 euro farkla satisa sunulmus.
Msi fanıysanız onu alın istiyorsanız ama Gigabyte gayet iyi ve soğutması çok başarılı bir markadır. Hani oyun filan verse ek olarak alın derdim ama ikisi arasından fiyat performans olarak Gigabyte güzel seçim olacaktır. Daha çok size kalmış :).

İkisi arasında kaldıysanız Gaming OC modelini almanızı şiddetle tavsiye etme değil direk almanızı zorluyorum. Çünkü devasa bir ısı farkı var Windforce modelini kullanıyorum gözüm GPU derecesine gidiyor oyunda tadım kaçıyor moral bozuyor üstüne biraz daha koyun Windforce modelini alın kesinlikle.

Yeni konular

Geri
Yukarı