Gigabyte Windforce RTX 2060 aşırı ısınıyor

Plousenhart

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese merhaba, RTX 2060'ın Gigabyte wf modelini kullanıyorum. Kart anormal sıcaklık değerlerini görüyor ve gerçekten rahat oyun oynayamıyorum mentalite olarak. Gözle görülür FPS düşmesi olmasa da ufak ufak “stuttering” dediğimiz o teklemeler görülüyor gibi. Rekorum 89 derece ve üstelik sistemi 3 gün önce almama rağmen… garantiye verirsem herhangi bir değişim sağlanıyor mu bu gibi durumlarda? İtopya'dan satın aldım.
FurMark 3D stress testi;

617FBBF9-6442-4414-B0A1-1F9E2FF6C8F3.jpeg

Aynı karttan arkadaşımda da vardı ben msi ventus gp edition 2060 kullanırken oyunda 64 derece alırken o 68 derece alıyordu. Benim kasam fansız bir kasa sadece yan kapağı açık onunki ise 5 fanlı bir kasaydı her yerden hava çekip tahliye ediyordu. Yani demem o ki çok abartı bir sıcaklık yok bu alev gibi Türkiyede ve furmark testinde normal bir sıcaklık. Kart muadillerine göre bir tık daha sıcak çalışıyor. Bu dediğim dereceler varya ben %47 fan devri ile 64 alıyordum o %60 fan devri ile 68.

Kasanin havalandirmasi ve fan yapısı nasıl?
Arkadasımdada aynı problem vardi fan ekleyerek çözdük.
Sharkoon RGB Flow kasasına sahibim. 1 adet ön ızgarada fan, 1 adet egzoz fanı koymuşlar. Evercool marka egzoz fanı var.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    76,6 KB · Görüntüleme: 92
Ön izgaraya eklenecek 2 fan ve kasanın kapağinin acik kullanımı 8-10 derece oynatır.
Kasanin hava akışı yok denebilir zaten öndekı fan 1200 RPM bandında calısıyor hem ıslemcıye hem ekran kartina yeterlı havayi tek fanla sağlayamazsin bendekı sistemde ılk başta oyleydi boşta 50leri görüyordu sımdı 36 37 derece en basitinden kasa kapaği acik dene bir.

Öne 2 üst kapağa 1 fan ekledım cam kapak acık kullanıyorum 100 lira bandında bir malıyeti oldu ama iş yapti bende.

Geri
Yukarı