Gigabyte X58 için RAM, güç kaynağı ve ekran kartı önerisi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
Soru:

Ben yeni bir oyun sistemi topluyorum özellikleri: Gigabyte X58 yonga setli GA-EX58-EXTREME anakart, Intel core i7 Extreme işlemci, 2 x 1 TB Sata ll SSD, Windows 7 Ultimate 64 bit işletim sistemi. Bu bilgisayar için ram olarak OCZ BLADE DDR3 2133 MHZ 6GB KIT (3*2GB) mi almalıyım ,CORSAIR XMS3 DOMINATOR 6 GB mı almalıyım yoksa başka bir RAM mi önerirsin. Bu sistem için hangi ekran kartını almalıyım minimum 1 GB arıyorum. Bu sistemi doyurmak için ne kadar güç kaynağı olan bir kasa lazım ve ek güç kaynağı gerekir mi. Bu bileşenler arasında uyumsuzluk problemi yaşar mıyım?

Cevap:

Öncelikle bu sisteme 6 GB bellekler daha uygun olacaktır. Belleklerin frekansı konusunda ise sen ne kadar yüksek aslanda overclock yapmadığın sürece bellekler 1066 Mhz hızında çalışacaklar. Bu durumda 975’e 1000 Dolar verip paranı çöpe atacağına 920 de alabilirsin. Ekran kartlarını GB’ına göre değil GPU’suna göre değerlendirirsen daha iyi seçimler yapabileceğine inanıyorum. Tavsiyem HD 5870 almandır. Malum DirectX11 ve Windows için iyi bir tercih. Bu sistem için 750 Watt yeterli olacaktır. Bileşenler arasında herhangi bir uyumsuzluk problemi yaşayacağını zannetmiyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı