Gigabyte X670 Gaming X AX anakartta 2 adet 8 pin CPU girişi olmasına rağmen PSU'da kablo olmaması

fucinblackfrost

Femtopat
Daha fazla  
Daha önce hiç bilgisayar toplamadım. Bu yüzden sürekli videolara bakıp deniyorum fakat bir şeyi yapamıyorum. Anakartta 2 adet 8 pin güç soketi var. PSU FSP Pro 850W ve CPU için bir tane 8 pin soketi var. Ne yapmam gerekiyor.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    118,6 KB · Görüntüleme: 33
Elinizde tuttuğunuz iki adet 4 pini birleştirin (birbirlerine geçecek şekilde ufak çentikleri vardır, dikkat edin; ya da 4 pin soketlerin dışında olan mandalların birleşmesini sağlayın), o birinci; diğer 8 pininiz de yine elinizde olan tek parça soket olmalı ki resimden, 3 soketin de aynı kablo üzerinde olduğunu görüyorum.

Son düzenleme:
Arkadaşın bahsettiği gibi, elinizdeki 2 adet 4 pini kenarlarından birbirine birleştirin. Birleştirme yeri yoksa doğrudan elinizde birleşik tutacak şekilde sokete takabilirsiniz.

Bu fotografi ornek olsun diye koyuyorum. Simdi soktum sivi sogutmayi falan BIOS pili var mı diye kontrol ettim. Tum kablolari dogru yerlestiriyorum. Her seyi denedim asla calismiyor. Kime duzgunce kontrol ettirebilirim. İtopyaya gotursem toplarlarmi duzgunce. Parcalarinda bazilari ikinci el bozuk cikti diye korkuyorum. Goruntulu arayarak yardimci olacak arkadas olursa da iyi olur.

Bu fotografi ornek olsun diye koyuyorum. Simdi soktum sivi sogutmayi falan BIOS pili var mı diye kontrol ettim. Tum kablolari dogru yerlestiriyorum. Her seyi denedim asla calismiyor. Kime duzgunce kontrol ettirebilirim. İtopyaya gotursem toplarlarmi duzgunce. Parcalarinda bazilari ikinci el bozuk cikti diye korkuyorum. Goruntulu arayarak yardimci olacak arkadas olursa da iyi olur.

Dosya Ekleri

• 5D59955C-EDC1-4AE7-800B-2740B79ACB19.jpeg
    5D59955C-EDC1-4AE7-800B-2740B79ACB19.jpeg
    147,1 KB · Görüntüleme: 14

Yeni konular

Geri
Yukarı