Çözüldü Gigabyte X79-UD3 El Capitan Kurulumu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kadirbabur

Hectopat
Daha fazla  
Aşağıda özelliklerini yazdığım bilgisayarıma Hakintosh El Capitan kurmak istiyorum. USB yazdırma işlemlerini yapıyorum yükleme ekranında böyle bir hata alıyorum. Okuduğum kadarıyla orada yazılı olan bilgilerin kext'lerini girmem gerekiyor fakat ben bu kext konusunda pek bilgi sahibi değilim, daha doğrusu nasıl yapacağımı bilmiyorum. Konuyla ilgili yardımcı olursanız çok sevinirim.

Teşekkür ederim.
  • Anakart: GIGABYTE X79-UD3 Intel X79 Soket 2011 DDR3 2400MHz SATA 3.0 USB 3.0
  • İşelmci: Intel® Core™ i7-4820K İşlemci (10M Cache, up to 3.90 GHz)
  • RAM: CORSAIR 16GB (4x4GB) Vengeance LowProfile DDR3 1600MHz CL11 Dual Kit RAM
  • Ekran Kartı: PNY Nvidia Quadro K4000 3GB 192Bit DDR5 (DX11) PCI-E 3.0 Profesyonel
  • Harddisk: Samsung SSD 500GB 850 EVO SATA 3.0

Son düzenleyen: Moderatör:

Mehmet Bey,

Öncelikle Merhaba. Gönderdiğiniz konuyu inceleyerek zaten kurulum yapmayı denedim, aslında konuya eklemiştim ama gözükmüyor. Ekte ki fotoğrafta olan problemi yaşıyorum. Konuyu incelediğimde kext girmem gerekitiğini anladım fakat bu; Kext nedir? Nasıl girilir? Hangi kextleri gireceğim v.s. Bu konuları bilmiyorum. Cevabınız için teşekkür ederim.

ekran.JPG

Mehmet Bey,

Öncelikle Merhaba. Gönderdiğiniz konuyu inceleyerek zaten kurulum yapmayı denedim, aslında konuya eklemiştim ama gözükmüyor. Ekte ki fotoğrafta olan problemi yaşıyorum. Konuyu incelediğimde kext girmem gerekitiğini anladım fakat bu; Kext nedir? Nasıl girilir? Hangi kextleri gireceğim v.s. Bu konuları bilmiyorum. Cevabınız için teşekkür ederim.

Eki Görüntüle 214910
[Rehber] Gigabyte X79-UD3 El Capitan Kurulumu

@kadirbabur bu rehber umarım işime yarar, bu problem için hazırladım.

Mehmet Bey , İlginize çok teşekkür ederim deneyip yazacağım.

Selamlar...

Şuanda kurulumu yapıyorum sadece yasak logo işareti oldu oda işlemciden kaynaklıymış k serisi olduğu için sadece cpus=1 komutunu ekleyerek yükleme ekranına ulaştım tekrardan teşekkürler @Mehmet Melik Arslan
Sorunun çözülmesine sevindim, rica ederim, görevimiz.

@Mehmet Melik Arslan Bey Selamlar,
Ben şimdi kurulumları yaptım. Multibeast üzerinden her hangi birşey kurmadım. Ses ve ekran kartı dışında her şey çalışıyor gördüğüm kadarıyla.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı