Çözüldü Gigabyte Z390 AORUS MASTER 8+8 pin ile çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Rafael Kerimli

Hectopat
Dün işlemci ve anakartım geldi. İşlemci Intel i9 9900KS anakart Gigabyte Z390 Aorus MASTER. PSU olarak Corsair RM850 kullaniyordum içinde 2 tane 4+4 kablo vardı 2'de takdım 16 pin tam doldu. Sonra fişe taktım çalıştırmak isteyince çalışmadı ne yaptım olmadı. Ben de 4+4 kablosunun birini çıkardım(yani 8 pin taklı diğer 8 pin boş) çalışmaya başladı. Şimdi benim anlamadıgım PSU desteklemiyor mu kablolamayı mı yalnış yapiyorum? İnternette araştırdım böyle de kullanmak mümkün tek 4+4 kabloyla amma hız aşırtmalarda fazla güce ihtiyac oluyor. Ben ileride 5.2GHz falan yapmayı düşünüyorum. Şimdilik hiçbir sorun yok her şey mükkemmel çalışıyor ama ileride sorun yaratacağından korkuyorum bu konuda bir şey biliyor musunuz?

796968_2.jpg

2018100517194950_big.jpg

Çözüm
Hayır, çalışmaz.
Tamam, sabrınız için teşekkür ederim. Biraz araştırayım, beiki böyle sorunla karşılaşan biri çıkar burada.
Sorunu çözdüm. Kablolarda pinlerin yeri yalnış takılmış. İnternette araştırdım. Corsair yani orijinal kabloları yanlış takmış. (Kaç insan muzdarip olmuş.) Hepsini yerini çıkarıp değiştirdikden sonra çalıştı. Yardım eden herkese teşekkürler.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı