Gigabyte Z590 UD AC Boot device kısmında M.2 SSD gözükmüyor

Tech Fire

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Yeni Gigabyte Z590 UD AC model anakart aldım. Anakarta M.2 SSD taktım. M.2 SSD BIOS boot device kısmında gözükmüyor. Başka M.2 taktım onu da görmüyor
Ayar mı değiştirmem lazım? Bilen birisi yardım etsin lütfen.

SSD'de işletim sistemi kurulu değilse UEFI anakartlarda Boot sekmesinde gözükmez, ancak CSM açarsanız gözükür fakat gözükmesi size bir yarar sağlamaz.
CSM (Compatibility Support Module), UEFI anakartlar için geriye dönük uyumluluk modudur. Eğer UEFI bir anakartınız var fakat eski BIOS metodu ile boot ediyorsanız bu durumda CSM kullanıyorsunuz demektir.
UEFI modda iken sadece UEFI Boot ile açılan işletim sistemleri gözükür.
Yani o Boot devices kısmı sadece Boot edilebilen disklerin üzerindeki UEFI Boot ile açılan işletim sistemlerini gösterir. Oraya bakarak SSD'yi okuyup okumadığını anlayamazsınız.

Son düzenleme:
işletim sistemi kurulu
SSD'de işletim sistemi kurulu değilse UEFI anakartlarda Boot sekmesinde gözükmez, ancak CSM açarsanız gözükür fakat gözükmesi size bir yarar sağlamaz.

UEFI modda iken sadece UEFI Boot ile açılan işletim sistemleri gözükür.
Yani o Boot devices kısmı sadece Boot edilebilen disklerin üzerindeki UEFI Boot ile açılan işletim sistemlerini gösterir. Oraya bakarak SSD'yi okuyup okumadığını anlayamazsınız.
işletim sistemi kurulu

Yeni konular

Geri
Yukarı