Gigabyte Z77-DS3H Sürekli Restart Sorunu

unsalicmez

Kilopat
Merhaba..
Dün aksam MAC OS X kurmak icin BIOS'a girip ayarlarını yaptim. Sadece 2 ayar degistirdim. SATA modunu ve sanallastirmayi aktif edip save edip ciktim. USB'den boot ettim. Clover boot ekrani geldi, fakat tekrar Windows'a donup acil bir sey halletmem gerekti. Clover boot ekraninda Windowsu secip baslatmak istedim, restart atti. Sonrasinda surekli 5 saniyede bir restart'a girdi makine. Sadece BIOS'a giriyordu. Neyse BIOS'a girip ayarlari default yaptim, kaydettim ciktim. Baktim yine ayni restart sorunu devam etti. En son pili cikartip sifirlamayi denedim sifirlandi. Hatta sifirlansin mi diye ileti geldi makine acilirken. Evet dedim vs tekrar restart atti. Makine acilacak diye beklerken, bu sefer sabit olarak 3 restarttan sonra ekrana goruntu veriyor, bip sesi geliyor ama bu sefer resimdeki ekran geliyor. 2-3 saniye sonra restart atiyor. Tekrar 3 restarttan sonra bu ekran geliyor. Jumper yaptim olmadi. Pili zaten cikartip sifirladim yine olmadi. Dual BIOS var anakartta. Main BIOS'u kisa devre yaptirip diger BIOS'a gecmeyi denedim yine olmadi. Ne yapmam gerekiyor? Lutfen yardimci olun, gercekten kafayi yemek uzereyim.
rsz_20160504_142808.jpg

Merhaba.
Dün aksam macOS X kurmak için BIOS'a girip ayarlarını yaptim. Sadece 2 ayar degistirdim. SATA modunu ve sanallastirmayi aktif edip Save edip ciktim. USB'den Boot ettim. Clover Boot ekrani geldi, fakat tekrar Windows'a donup acil bir şey halletmem gerekti. Clover Boot ekraninda Windows'u secip baslatmak istedim, restart atti. Sonrasinda surekli 5 saniyede bir Restart'a girdi makine. Sadece BIOS'a giriyordu. Neyse BIOS'a girip ayarlari default yaptim, kaydettim ciktim. Baktim yine ayni restart sorunu devam etti. En son pili cikartip sifirlamayi denedim sifirlandi. Hatta sifirlansin mi diye ileti geldi makine acilirken. Evet dedim vs tekrar restart atti. Makine acilacak diye beklerken, bu sefer sabit olarak 3 restarttan sonra ekrana goruntu veriyor, bip sesi geliyor ama bu sefer resimdeki ekran geliyor. 2-3 saniye sonra restart atiyor. Tekrar 3 restarttan sonra bu ekran geliyor. Jumper yaptim olmadi. Pili zaten cikartip sifirladim yine olmadi. Dual BIOS var anakartta. Main BIOS'u kisa devre yaptirip diger BIOS'a gecmeyi denedim yine olmadi. Ne yapmam gerekiyor? Lutfen yardimci olun, gercekten kafayi yemek uzereyim.
Eki Görüntüle 158702

Düzeltebildiniz mi? Bizde aynı sorunu yaşıyoruz.

Artı -1 Eksi
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı