Gigabyte Z87M-D3H Sistem Kilitlenme Sorunu

yagizhco

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Kırklareli
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar,
Bilgisayarıma usb ile telefonumu bağladığım zaman telefona bir çağrı ya da msj geldiğinde bilgisayarım kilitleniyor. Bazende Nvdia sürücüsünü durdurdu ve sistemi kurtardı gibi bir yazı geliyor. Bana çok garip geldi ve daha önce böyle bir şey olmuyordu. Ben hiç bir mantık yürütemedim bu işe. Bilen varsa eğer yardım ederse sevinirim.

Gigabyte Z87M-D3H anakart
iPhone 4s telefon
Windows 8.1 64 bit işletim sistemi kullanmaktayım.

Bios' um güncel ve şarj özelliğinin de aktif olması için yüklenen bir sürücü var. On Off Charge diye bir sürücü. Açıp kapatma gibi bir durumda fark edemedim. Bios' ada baktım öyle bir ayar bulamadım. İlk olarak bu sorunu usb 2.0 olan ön portlarda fark ettim. Daha sonra arka usb 3.0 portuna taktım fakat sorun yine aynı. Bişey daha fark ettim ilk olarak sistem kilitleniyor resetliyorum ve pc yeniden açılıyor. Bu sefer nvdia sürücüsü durduruldu ve kurtarmayı başardı gibi bir yazı geldikten sonra bir daha böyle bir hata olmuyor. Ta ki bilgisayarı kapatıp yeniden açana kadar. Sorun bu şekilde dönüp duruyor. Daha önce böyle bir sorunum yoktu birden bire böyle olmaya başladı.

Oyun performansı gayet yerinde ve hiç bir sorun çıkartmıyor. Sadece telefon bağlıyken çağrı geldiğinde bu hataları alıyorum. Ve hala hiç bir mantık yürütemiyorum ne alaka ! Olmadı telefon bağlıyken uçak moduna alırım çağrı gelmez bakarım işime :) Sırf bu yüzdende garantiye göndermeye gerek duymuyorum.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı