GigaFiber altyapısı gözükmüyor

MuhammetKrds

Femtopat
Daha fazla  
Türk Telekom'a yaptığım altyapı başvurusu sonucu binama kablo çekildi, internet kutusu ve port koyuldu fakat Türk Telekom'un hâla gelip internetimi bağlamamasından dolayı iptal edip halihazırda olan altyapımla TurkNet'e geçiş yapmak istiyorum. TurkNet'i aradığımda portların aktif olmadığını söylüyorlar ama Türk Telekom'a gittiğimde de bu durum çözülmüyor yardımcı olabilecek var mı?

Dosya Ekleri

• IMG_4770.png
    IMG_4770.png
    517,2 KB · Görüntüleme: 39
  • F4DDB1A3-95D3-4674-8F63-17447CF272A7.jpeg
    F4DDB1A3-95D3-4674-8F63-17447CF272A7.jpeg
    47 KB · Görüntüleme: 41
Halihazırda vdslmi kullanıyorsun fiber daha aktif olmamış demek ki fiber kutunun içini çeker misin bir.

Fiber kablo ve kutu yeni takıldıysa altyapının aktif olması biraz zaman alabilir en iyisi Türk Telekom bölge müdürlüğüne gidip bilgi almak.

Fiber kablo ve kutu yeni takıldıysa altyapının aktif olması biraz zaman alabilir en iyisi Türk Telekom bölge müdürlüğüne gidip bilgi almak.
Gidiyorum artık gelmenize gerek yok biz yapacağız deyip sürekli gönderiyorlar gerçekten çözemiyorum telekomu ve kurtulmak istiyorum

Türk Telekom'a yaptığım altyapı başvurusu sonucu binama kablo çekildi, internet kutusu ve port koyuldu fakat Türk Telekom'un hâla gelip internetimi bağlamamasından dolayı iptal edip halihazırda olan altyapımla TurkNet'e geçiş yapmak istiyorum. TurkNet'i aradığımda portların aktif olmadığını söylüyorlar ama Türk Telekom'a gittiğimde de bu durum çözülmüyor yardımcı olabilecek var mı?
@Türk Telekom @TurkNet Destek Ayşegül

Hocam TurkNet destek ayşegül artık yok bence o TurkNet GigaFiber kutusu yine büyük ihtimalle TurkNet'in bilgisi olmayabilir attığım linkteki kutuyla sizin binanızın girişine takılın kutu aynı TurkNet kullanıyor bu kutuyu sadece sadece fiber kablo turuncu onu anlamadım ama ben yine de TurkNet GigaFiber olduğunu düşünüyorum.

Linkteki kutuyla sizin kutu aynı

Hocam TurkNet destek ayşegül artık yok bence o TurkNet GigaFiber kutusu yine büyük ihtimalle TurkNet'in bilgisi olmayabilir attığım linkteki kutuyla sizin binanızın girişine takılın kutu aynı TurkNet kullanıyor bu kutuyu sadece sadece fiber kablo turuncu onu anlamadım ama ben yine de TurkNet GigaFiber olduğunu düşünüyorum.

Linkteki kutuyla sizin kutu aynı
Hocam kutumuz böyle ve üstünde türk telekom yazıyor.Turknet ile görüştüm türk telekomun 1000 altyapısına hizmet vermediklerini söylediler.Kutuya sinyal verilmesi gerekiyormuş da tahminen ne kadar sürer sizce ?

Dosya Ekleri

• IMG_4838.jpeg
    IMG_4838.jpeg
    107 KB · Görüntüleme: 13
Evet bu Türk Telekom fiber kutusu dışarıdaki kutu TurkNet GigaFiber'e ait büyük ihtimalle Türk Telekom'un 1000 Mbps altyapısına hizmet veriyorlar ama TurkNet'te Türk Telekom fiber altyapısı ile en fazla 100 Mbps alabilirsin 1000 Mbps'i sadece Türk Telekom ve Comnet'ten alabilirsin.

Geri
Yukarı