GigaFiber için Ethernet kablosu

couza

Hectopat
Merhabalar. Perşembe günü TurkNet tarafından GigaFiber bağlamaya gelecekler inşallah. Şuandaki internetim 16 Mbps ve bilgisayarcıdan aldığım Ethernet kablosunu kullanıyorum. Bu kablo ile 1000 Mbps hızı görebilir miyim yoksa en az CAT6 kablo almam gerekir mi?

Merhabalar. Perşembe günü TurkNet tarafından GigaFiber bağlamaya gelecekler inşallah. Şuandaki internetim 16 Mbps ve bilgisayarcıdan aldığım Ethernet kablosunu kullanıyorum. Bu kablo ile 1000 Mbps hızı görebilir miyim yoksa en az CAT6 kablo almam gerekir mi?

Tofaş'tan F-16 gibi bir şey olmuş hayırlı olsun.

Kablonun türüne bağlı, aldığınız kablo minimum CAT 5E ise görebilirsiniz.

Muhtemelen kablonun üzerinde yazar, kontrol edin. Yazmıyorsa bağlatıldığında test edersiniz.

En az CAT5e tip bir kablonuz olmalı. Tavsiyem CAT7 alın. CAT7 ile ONT-Router bağlantısında kullanın. Diğer CAT7 kablolarla da diğer bağlantıları yani Router-Cihaz bağlantısını yapın. Tüm kablolarınız bence CAT7 olmalı. RJ45 konnektörlü olduğuna emin olun.

Bilgisiayarın Ethernet çipi 1000 destekliyor mu onu da bilmen lazım.
Evet destekliyor. Forumda sorduğumda desteklediğini belirtmişlerdi.
Kablonun türüne bağlı, aldığınız kablo minimum CAT 5E ise görebilirsiniz.

Muhtemelen kablonun üzerinde yazar, kontrol edin. Yazmıyorsa bağlatıldığında test edersiniz.
CAT 5E imiş. Biraz eski bir kablo hafif yırtıklar var ama aşırı sıkıntı olur mu acaba ?
En az CAT5e tip bir kablonuz olmalı. Tavsiyem CAT7 alın. CAT7 ile ONT-Router bağlantısında kullanın. Diğer CAT7 kablolarla da diğer bağlantıları yani Router-Cihaz bağlantısını yapın. Tüm kablolarınız bence CAT7 olmalı. RJ45 konnektörlü olduğuna emin olun.
Hocam CAT7 çok gerekli mi sizce ? CAT 5E veya CAT6 yeterli gibi hissettim :D

Evet destekliyor. Forumda sorduğumda desteklediğini belirtmişlerdi.

CAT 5E imiş. Biraz eski bir kablo hafif yırtıklar var ama aşırı sıkıntı olur mu acaba ?

Hocam CAT7 çok gerekli mi sizce ? CAT 5E veya CAT6 yeterli gibi hissettim :D
GigaFiber altyapıdasınız. Yeterli diye birşey yok bu altyapıda. Eğer evinizde iyi internet görmek istiyorsanız CAT7 almalısınız. CAT5E veya CAT6 değil. CAT7 almalısınız.

Geri
Yukarı