Giriş segment telefonların performansları neden bu kadar kötü?

furkan190392

Femtopat
Daha fazla  
6 bin TL civarı telefonlara neden bu kadar anne telefonu olarak bakılıyor? Ben 6 bin TL veriyorsam bu telefon neden kasıyor ki? Telefon takıntım yok işimi görmesi yeterli ama yüksek boyutlu videolarda kasmalar oluyor.

Giriş seviyesi çünkü. Ülkemizde döviz kuru ve vergilerden dolayı ortalama bi telefon için 15-20k civarı bir parayı gözden çıkarmanız lazım. Üst seviye bir şey 40k+ diyebiliriz. Burda 6000 TL olan telefona gelişmiş ülkelerde çöp niyetine bakmazlar.

6 bin TL'yi çok görüyorsunuz ama 300 dolar ediyor aşağı yukarı. 300 dolarlık telefonun da performansı ona göre oluyor. Performanstan söz etmeniz için en azından 500 dolar seviyesinin üstündeki telefonlara bakmanız lazım.

6 bin TL'nin yarısı belki daha fazlası vergi desek telefon 150 dolar filan. Kısacası bizim paramız değersiz soran arkadaşım.

Samsung aldım muhtemelen 6 bin lira civarının üstüne çıkmadıkça başka bir telefon alsam bile tam olarak memnun kalmayacağım öyle oyun oynamak gibi bir niyetimde yok hayatım boyunca işimi görecek telefon yeterli oluyor eski dolarla bu telefonların muhtemelen maksimum 1.000 TL civarı olması gerekiyor veya daha az.

Sen o parayı telefona vermiyorsun yüksek vergiye enflasyona Türk lirasının değersizliğine veriyorsun. Almanya da o cihazları 100-150 Euro'ya satıyorlar. Akrabam J3 getirmişti Almanya'dan 100 euro falandı. (TL'ye çevirmeyin alım gücü olarak bakın) dış açık devamlı arttığı için millet almasın diye devamlı vergi ekliyorlar.

Samsung aldım muhtemelen 6 bin lira civarının üstüne çıkmadıkça başka bir telefon alsam bile tam olarak memnun kalmayacağım öyle oyun oynamak gibi bir niyetimde yok hayatım boyunca işimi görecek telefon yeterli oluyor eski dolarla bu telefonların muhtemelen maksimum 1.000 TL civarı olması gerekiyor veya daha az.
O bütçelerde 2.el alın. Aldığınız sıfır cihazdan az da olsa iyi olacaktır.

Fiyatlar makul olsa keşke ya bir tane YouTube'da normal senin benim gibi bir insanın iPhone incelediğini ya da kutuyu açtığını göremedim bazen şunu sorguluyorum alamayacağım bir şeyin videosunu izlemek anlamsız geliyor 😀

Bu sorunun cevabını 14 Mayıs sonrası veren halka göre cevaplamak daha doğru. Devam derlerse 6 bin liraya giriş seviyesi telefon sadece bize giriş seviyesi olacak. Tek sebebi ekonomik kriz !!! Bir telefon 6 bin tl ise üst düzey olmak zorundayken geldiğimiz hale bak.

Geri
Yukarı