Giriş seviye işlemci tavsiyesi

brky0935

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle hepinize merhaba. Sizce giriş seviyesi bir işlemci AMD mi olmalı İntel mi ? İntel in i3 4160 işlemcisini almayi planlıyorum fakat 2 çekirdekli olduğu için ilerde sıkıntı çıkabilir diyorlar.
Bunun için Amd Fx 8300 mü ? Fiyat olarak ikisi de aynı. Sizce hangisini tercih etmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Performans konusunda FX-8300 daha önde fakat tek çekirdek performansında i3 4160 önde. Tercihin FX-8300 olmalı diye düşünüyorum. Biraz da O.C. ile daha iyi performans alabilirsin. İyi bir soğutucu ile.

Sistemi henüz toplamadım çok yakın bir zamanda toplayacağım. 1 haftaya falan ondan alacağım işlemciye göre anakart alicam ve hala kesin bir karara varamadım. Sizce amd fx 8300 mu i3 4160 mı ?

Amd alırsan daha iyi ram ve anakart ayrıca iyi bir soğutucu alman lazımki oc ile i3 ü geride bıraksın. Şayet bu kadar masrafa girene kadar aynı parayla i5 alırsın. Bu yüzden i3 her türlü.

Yardımınız için sağolun fakat bir sorum daha olucak bazı yerlerde intel alicaksan en az i5 almalısın diyorlar i5 benim bütçemi aşıyor. i3 2 çekirdekli olduğu için 1-2 seneye kalmaz değiştirmek zorunda kalırsın vb. diyorlar. Sizin bu konudaki düşünceniz nedir ?

Yardımınız için sağolun fakat bir sorum daha olucak bazı yerlerde intel alicaksan en az i5 almalısın diyorlar i5 benim bütçemi aşıyor. i3 2 çekirdekli olduğu için 1-2 seneye kalmaz değiştirmek zorunda kalırsın vb. diyorlar. Sizin bu konudaki düşünceniz nedir ?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodaki işlemci 5 senelik i3 oynattığı oyun daha yeni çıktı.

Yeni konular

Geri
Yukarı