Çözüldü Git öğrenmek gerekir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

GT 145

Decapat
Arkadaşlar programlamaya çok ilgiliyim. Artık ileri seviye sayılabilecek projeler yapmaya başladım. Ama çoğu yazılımcının git kullanımı bildiğini gördüm. Sizce öğrenmeli miyim? Neden?

Çözüm
Kafandaki projeyi hayata gecirmenin ilk adimi repository olusturmaktir. Ordan anla versiyonlamanin onemini. O yuzden evet, ogrenmelisin. Tek kisilik proje de yapsan, hatta programlama disinda bir sey uzerinde dahi calissan versiyonlama bilmelisin. Bu git olmak zorunda degil.

Bilgisayarinda "odev28" , "odev29" vs gibi kendi versiyonlama sistemini olusturan arkadaslar ben ne yapiyorum yahu dedikleri zaman kiymetini anlarlar, goruyorum cunku bunlari :)
Arkadaşlar programlamaya çok ilgiliyim. Artık ileri seviye sayılabilecek projeler yapmaya başladım. Ama çoğu yazılımcının git kullanımı bildiğini gördüm. Sizce öğrenmeli miyim? Neden?

Evet çünkü yaptığın projeleri yüklemek kullanmak vs. önemli GitHub programcıların LinkedIn diyebiliriz.

Evet. Takımla çalışınca sürümleme, yazdığın kodu ortak depoda barındırma gibi şeyler için git gerekli. Takımla proje geliştirmezsen bile git öğrenmen iyidir, yarattığın projede yanlış bir düzenleme yaptığında ve geri almaya çalıştığında git yardımına koşar.

Git mi github mı?
Dosylarını başkalarına paylaşmasan bile dosyalarının gelişimini kaydedebilceğim biryer olması güzel olur.
Bende şuan öğrenme sürücndeyim.
Bir işe yaramazsa bile öğrenirdim. Changelle dan korkan Programcı olamaz.
Olurda ne bilim.

Kafandaki projeyi hayata gecirmenin ilk adimi repository olusturmaktir. Ordan anla versiyonlamanin onemini. O yuzden evet, ogrenmelisin. Tek kisilik proje de yapsan, hatta programlama disinda bir sey uzerinde dahi calissan versiyonlama bilmelisin. Bu git olmak zorunda degil.

Bilgisayarinda "odev28" , "odev29" vs gibi kendi versiyonlama sistemini olusturan arkadaslar ben ne yapiyorum yahu dedikleri zaman kiymetini anlarlar, goruyorum cunku bunlari :)

Çözüm

Geri
Yukarı