Gitar çalmak için hoparlör önerisi

Jim Root

Femtopat
Ses kartı ve Bias FX 2 kullanıyorum ve referans kulaklığından aldığım sesi kullandığım pc hoparlöründen alamıyorum haliyle. Referans monitörü almayı düşündüm ancak bütçem şu an bunun için pek uygun değil. Bana ne önerirsiniz? Amaç yalnızca gitar çalıp temiz ses almak.

Referans monitörleri, Kulaklıkları gitar çalmak / enstrüman çalmak için kullanılmaz. Bu amaçla kullanacaksanız verdiğiniz / vereceğiniz paraya yazık olur. Onların çaldığınız sesi güzel ya da daha etkili duyurmak gibi bir görevi / işlevi yoktur. Hatta daha sönük ve cansız verirler. Kayıt ekipmanıdır onlar perormans değil.

Normal kafanızda rahat hissedeceğiniz bir kulaklık kullanın yeterli.

Diğer taraftan; Superlux diye aldığınız Çin de perakende fiyatı 40$ lık ne olduğu belli olmayan stüdyo monitör kulaklık. Tükiye de iyi iteliyorlar buları. Lobisi-mafyası oluşmuş. 10$ a ithal edip burada 2.500TL yi cukkalıyorlar.

Son düzenleme:
Referans monitörleri, Kulaklıkları gitar çalmak / enstrüman çalmak için kullanılmaz. Bu amaçla kullanacaksanız verdiğiniz / vereceğiniz paraya yazık olur. Onların çaldığınız sesi güzel ya da daha etkili duyurmak gibi bir görevi / işlevi yoktur. Hatta daha sönük ve cansız verirler. Kayıt ekipmanıdır onlar perormans değil.

Normal kafanızda rahat hissedeceğiniz bir kulaklık kullanın yeterli.

Diğer taraftan; Superlux diye aldığınız Çin de perakende fiyatı 40$ lık ne olduğu belli olmayan stüdyo monitör kulaklık. Tükiye de iyi iteliyorlar buları. Lobisi-mafyası oluşmuş. 10$ a ithal edip burada 2.500TL yi cukkalıyorlar.

Ben yıllardır gitar çalıyorum ve hep amfi ya da hoparlör ile çaldım, kulaklığa yeni geçtim, performansını beğensem de benim aradığım şey yüksek bir ses çıkışı. Kulaklık takmadan yüksek ses ile çalmak bana çok daha fazla keyif veriyor. Bunun yanı sıra dt770 pro'yu da denemiş biri olarak şunu söyleyebilirim ki bu kulaklık bence daha iyi, almadan önce çok araştırdım ve beklentim de yüksek olmasına rağmen hayal kırıklığı yaşamadım hiç, kısacası kulaklıktan çok memnunum ancak konu bu değil, bana bir hoparlör gerekiyor, sesi değiştirmeden olduğu gibi alabileceğim bir hoparlör. Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim, şu an ayırabileceğim bütçe 2.000-3.500 lira arası, ikinci el de olur eğer var ise problem değil benim için.

bana bir hoparlör gerekiyor, sesi değiştirmeden olduğu gibi alabileceğim bir hoparlör. Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim, şu an ayırabileceğim bütçe 2.000-3.500 lira arası, ikinci el de olur eğer var ise problem değil benim için.
  • Hoparlörler ses değiştirmezler.
  • Gitar amfileri flat değildir mesela. Oldukça fakir bir frekans cevapları vardır.
  • 2.000-3.500 TL aralığında "Flat response - full range "hoparlör olmaz.
  • Ayrıca Referans sınıfı monitörlerin çok azı 50Hz üstünü verir. ( Uygun bütçe için) Yani sesi eksik duyarsınız.
Çözüm:
  1. Normal bir hoparlör kullanın. ihtiyacınız olan tüm frekansları verir.
  2. 8"-10" büyüklüğünde, aktif/ full range flat response stage monitör kullanın.Mesela; FRFR-108

Son düzenleme:

Geri
Yukarı