Gitar öğrenmek ve gitar önerisi

Aeterna Ronnie

Hectopat
Daha fazla  
Gitarlara dair pek bir bilgim yok fakat çok çalmak istiyorum. Öncelikle 1 sene kadar mandolin çaldığımı söyleyim, çoğu kişininde sebebi olan dinlediğimiz müzk türüne bağlı olarak bir müzik aleti çalmak istiyor insan, bende bu gitar oldu. En başta elektro mu klasik mi bilmiyorum ama bir sakıncası yoksa elektroyu tercih ederim. Kafamda bir gitar var. Sadece soracağım şey bu işi kendim öğrenebilir miyim? Ve amfi yerine iyi bir hoparlör (JBL Partybox 300) alabilir miyim?

Merhabalar deneyimlerimi size kısaca aktarayım.
6 Yıla aşkın süredir gitar ile güzel bir birlikteliğim var maddeler halinde cevaplayacak olursam.

1-Istediğin gitar türüyle başlayabilirsin, klasikle başlanacak diye bir şey yok.
2- Her gün düzenli olarak belirli bir vaktini ayırırsan tabii ki de güzel yerlere geleceksin.
3-Gerekirse gitarın parasından kısıp kaliteli bir amfi almak gerekiyor ilerleyen yıllarda gitarınızı değiştirebilirsiniz ancak sağlam bir amfi leziz bir ton verir kalıcı bir dostunuz olur.

Gitarlara dair pek bir bilgim yok fakat çok çalmak istiyorum. Öncelikle 1 sene kadar mandolin çaldığımı söyleyim, çoğu kişininde sebebi olan dinlediğimiz müzk türüne bağlı olarak bir müzik aleti çalmak istiyor insan, bende bu gitar oldu. En başta elektro mu klasik mi bilmiyorum ama bir sakıncası yoksa elektroyu tercih ederim. Kafamda bir gitar var. Sadece soracağım şey bu işi kendim öğrenebilir miyim? Ve amfi yerine iyi bir hoparlör (JBL partybox 300) alabilir miyim?

Çok kolay öğreniliyor. Her şeyden önce istek ve azim gerekli. Ben uzun ara verdim unuttum her şeyi .:D sakın ara vermeyin. Tanıdık gitar satan birini veya müzik öğretmeninizden(varsa) rica edersiniz indirim ayarlayabilir. Sakın marketlerden falan almayın. Klasik tavsiye ederim bu arada. Play Store'dan vb yerlerden akort ayarlayıcıyı indirin. Haftada bir kere akort ayarı yapın.

6 Yıla aşkın süredir gitar ile güzel bir birlikteliğim var maddeler halinde cevaplayacak olursam.

1-ıstediğin gitar türüyle başlayabilirsin, klasikle başlanacak diye bir şey yok.
2- Her gün düzenli olarak belirli bir vaktini ayırırsan tabii ki de güzel yerlere geleceksin.
3-Gerekirse gitarın parasından kısıp kaliteli bir amfi almak gerekiyor ilerleyen yıllarda gitarınızı değiştirebilirsiniz ancak sağlam bir amfi leziz bir ton verir kalıcı bir dostunuz olur.

Öncelkikle çok teşekkür ederim cevap verdiğiniz için. Amfi konusunda ise dediğim gibi pek karar vermiş değilim JBL partybox 300 olmaz ise bir amfi önerirseniz güze olur.

1-ıstediğin gitar türüyle başlayabilirsin, klasikle başlanacak diye bir şey yok.

Bir de mesela bir şarkı çalsa ve ben buna eşlik edebilir miyim (kayıtlı şarkı canlı değil)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı