Gitar Önerisi

Tanrısal Su

Kilopat
Merhaba arkadaşlar ben gitar çalmayı öğrenmek istiyorum. Öncelikle bu konu da herhangi bir bilgiye sahip değilim sadece 4 yıl önce 3-4 hafta az bir şey nota dersi almıştım. Ama pek hatırlamıyorum. Çalmak istediğim şarkılar linkteki gibi daha çok grup içinde çalınabilen şarkılar ama şu an için tek çalacağım. Sizden linkteki şarkıda Ari'nin çaldığı gitarın türünde bir gitar tavsiyesi istiyorum. Teşekkürler şimdiden.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şarkıda benim duyduğum iki tür gitar var. Bir akustik bir de elektro... Ari'nin de kim olduğunu bilmeyince hangi gitardan bahsettiğinizi bilmiyorum. Hangi tür gitar istediğinizi ve bütçenizi belirtin.

Başlangıçta giriş seviyesi "öğrenme gitarı" diye tabir edilen ucuz gitarlarla başlayın. Bir anda 1000 liralık gitar almayın afallarsınız. Yeni ehliyet alıp da bugattiye binmeye çalışmak gibi düşün.

Başlangıçta giriş seviyesi "öğrenme gitarı" diye tabir edilen ucuz gitarlarla başlayın. Bir anda 1000 liralık gitar almayın afallarsınız. Yeni ehliyet alıp da Bugatti'ye binmeye çalışmak gibi düşün.
Ben bu görüşe katılmıyorum. Sırf gitara yeni başlanacak diye Cort G110 gibi bir model alınmamalı. Gitsin Gibson alsın da demiyorum, bütçesi el verdiği müddetçe bir Ibanez ya da çalacağı tonlara göre bir Jackson vb. alınabilir. Araba mantığında da bir Astra veya Polo gibi arabalara tekabül edecektir.

Aslında uzun vade de elektro gitar çalmak istiyorum. Ama şimdi akustik ile başlasam daha iyi olur gibi bütçe 500 TL diyelim var mı önerebileceğiniz bir gitar?

İki tanesi bütçenizi aşıyor, çeşitlilik olması için attım. Bütçenizi artırabilirseniz iyi birer seçenek olabilirler.

Aslında başlangıçta klasik veya elektro gitar öneririm ben. Akustik gitar bu ikisinin birleşimi gibidir çünkü. Fakat seçim tabii ki sizin.

İkinci attığım daha mantıklı fakat bütçeniz yetmezse ilk attığım da gayet kalitelidir. Tel olarak çok pahalı bir şey almanıza gerek yok, marka olarak D'Addario önerebilirim.

Klasik gitarda çok bir şey yok. Çünkü elektronik aksamı yok (elektro klasikler hariç). Elektronik aksamı olanları da her türlü kombinasyonda test etmek ve bazı özel şeylere bakmak lazım. Fakat dediğim gibi sizin durumunuzda hiçbirisi gerekli değil.

Geri
Yukarı