Gitarda elleri hızlandırmak ve akor geçişlerini kolaylaştıracak egzersiz önerisi

BkKDurak

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, klasik gitar çalıyorum ve Tab çalarken hızlı olmam gereken yerleri ve geçişleri düzgün çalamıyorum. Ayrıca akorlu çalarken akor geçişlerinde yavaşım bunun üstüne hızlı geçiş yapsam bile elim acıdığı için tam basamıyorum. Bu sorunları giderecek egzersiz öneriniz var mı?

Parmak egzersizleri var anında etkisi gösteriyor. Düzenli olarak 1-2 hafta yap çok faydasını göreceksin. Bir de yavaş halini çalamıyorsan normalini nasıl çalacaksın derler. Yani önce yavaşlatılmış halde doğru çalabileceğin hızda çal daha sonra normal hızında çalarsın şarkıların.

Parmak egzersizleri var anında etkisi gösteriyor. Düzenli olarak 1-2 hafta yap çok faydasını göreceksin. Bir de yavaş halini çalamıyorsan normalini nasıl çalacaksın derler. Yani önce yavaşlatılmış halde doğru çalabileceğin hızda çal daha sonra normal hızında çalarsın şarkıların.

Ben sadece çalıştığım şarkıları hızlı çalabiliyorum yavaş çalamıyorum. Ayrıca o ezersizlerin linkini atar mısınız?

Örnek olarak bu mesela. Bunun gibi farklı kombinasyonlar yapabilirsin kendine göre. Mesela bunu telefonuna metronom indirip o metronoma uyarak 7. perdeye kadar gidip tekrar geri dönebilirsin. Bunu yaparken sesin temiz çıkmasına dikkat et. Youtube'a da bakabilirsin bir çok video var.

Dosya Ekleri

• gitar-parmak-egzersizleri-1.jpg
    gitar-parmak-egzersizleri-1.jpg
    78,5 KB · Görüntüleme: 123

Yeni konular

Geri
Yukarı