Çözüldü Gitarı gitar sehpasında bırakmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

English Teacher

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Merhaba. Elektro gitarım için bir gitar sehpası almayı düşünüyorum ancak gitarı açıkta bırakmanın zarar verip vermeyeceğini bilmiyorum. Gitarı orada sürekli bırakmak gitara herhangi bir zarar verir mi? İnternette araştırdım nemin problem olabileceğinden bahsedilmiş. Gitar kullananlar nasıl kullanıyorlar merak ediyorum.

(Gitar Epiphone Les Paul Standard)

(Yer Denizli, nem veya sıcaklık için bilgi vereyim yaz aylarından 35-39 derecelerde sıcak ama nem düşük oluyor)

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Gitar için özel bir sehpa almalısın. Sağa sola bırakman klavyede deformasyona yol açabilir. Headstock'ın hafif eğimli olması durumunda düz zemine koymaman gerekir, klavyenin yamulmaması için. Sıcaklık konusunda ise İzmir gibi bir yerde o kadar zaman kullandım sorun olmadı. İzmir kaldı ki hem nemli hem sıcak. Temizliğini yapar ve özenli kullanırsan sıkıntı olmaz için rahat olsun.
Bende de elektro gitar var. Ben sehpaya değil duvara asıyorum. Şimdilik bir sıkıntı çıkmadı, daha da çıkacağını sanmam. Ama sehpaya koysan da sıkıntı olmaz.

Gitar için özel bir sehpa almalısın. Sağa sola bırakman klavyede deformasyona yol açabilir. Headstock'ın hafif eğimli olması durumunda düz zemine koymaman gerekir, klavyenin yamulmaması için. Sıcaklık konusunda ise İzmir gibi bir yerde o kadar zaman kullandım sorun olmadı. İzmir kaldı ki hem nemli hem sıcak. Temizliğini yapar ve özenli kullanırsan sıkıntı olmaz için rahat olsun.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı