Gitarı bilgisayara bağlamak

MertÇalışkan#

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar.

Guitar rig programını kullanmak istiyorum ve bunun için gitarımı bilgisayarıma bağlamam lazım. Herhengi bir dönüştürücü olmadan, amfinin input ve output girişlerinin birisine gitari birisine de bilgisayarı jack dönüştürücü ile bağlasam ses alır mıyım?

Teşekkürler.

Şu ana kadar sadece bir kez gitarı bilgisayara bağladım, onda da 6.3mm dişi - 3.5mm erkek dönüştürücü kullanarak bilgisayarın mikrofon girişine bağlamıştım. Onun dışında dönüştürücüsüz bir yolu olduğunu sanmıyorum, tabii 6.3mm jack girişli bir anakart/ses kartınız yoksa.

Gitar özelinde bir bilgim yok ancak genelde PC'ye enstrüman bağlarken iyi bir ses kartı kullanmazsan ses alırken gecikmeler yaşayabilirsin.

Evet o her türlü olacak, cidden iyi bir ses kartı gerekli. Çalarken dinlemek için değil de kaydetmek için bir nebze idare eder tabii.

Bütçeniz ne kadar? ona göre size bir ses kartı önerisinde bulunabilirim hem bilgisayara bağlayıp çalmanızı hem de kayıt almanızı sağlar çünkü eğer bir gitaristseniz eserleri kaydetmek önemlidir

Arkadaşlar bir adet dönüştürücü ile gecikmesiz ses alabilirsiniz fakat dip ses olur ASIO4ALL programı ve bir adet plugin gerekli isteyene özel olarak anlatabilirim tek sorun şu ses hoparlörden gelmiyor sadece kulaklık aracılığıyla sesi alabiliyorum konuyla ilgili bilgisi olan varsa anlatırsa sevinirim.

Geri
Yukarı