Gitarımdan garip bir cızırtı sesi çıkıyor

kurtcobain1

Centipat
Daha fazla  
Elektro gitarımda normal akor basmadan perdelere bassam da garip bir ses çıkıyor cızırtı gibi. Bu neden oluyor? Teller biraz perdelere uzakmış gibi geldi bana ondan mı acaba? Nasıl düzeltebilirim?

Elektro gitarımda normal akor basmadan perdelere bassam da garip bir ses çıkıyor cızırtı gibi. Bu neden oluyor? Teller biraz perdelere uzakmış gibi geldi bana ondan mı acaba? Nasıl düzeltebilirim?
Gitar konusuna vakıf değilim ancak müzik sistemi üzerinden bir varsayım yaparak kalitesiz kablodan dolayı olabileceğini düşünüyorum. Ya da eko ayarında bir kelek var.

Teller biraz perdelere uzakmış gibi geldi bana ondan mı acaba? Nasıl düzeltebilirim?
Eğer öyle ise yapabileceğin pek birşey yok. Genelde bu durum Kozmos gitarlarda var.

Ek olarak ses, cızırtı gelemsi normal.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu da tam olarak öyle oluyor.

Hocam ses burgulardan geliyor olabilir. Telleriniz kötü olabilir. Köprü ayarı kötü olabilir. @mizzy bakar mısın buraya?
Teller yeni değiştirildi. muhtemelen köprü ayarı yanlış.

Eğer öyle ise yapabileceğin pek birşey yok. Genelde bu durum Kozmos gitarlarda var.

Ek olarak ses, cızırtı gelemsi normal.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu da tam olarak öyle oluyor.
Benimkisi böyle bir şey değil hocam direkt iğrenç bir ses geliyor cızırtı yani bildiğiniz

"Cızırtı" kelimesi ile ne kastettiğinizi bilemeyiz. Çalım hatası da olabilir, gitar sorunu da olabilir ya da sorun sandığınız şey aslında sorun bile ollmayabilir. Video paylaşın ki, anlayabilelim. Böyle olmaz.

Fretlerin paslanmış veya aşınmış olabilir. Aynı zamanda tellerin de paslanmış olabilir. Sap ayarın kaymış olabilir vb... Bunun bir çok nedeni var. Boş vurunca cızırtı gelmiyorsa manyetiklerinde sorun yoktur. Kesin nedeni öğrenmek için şehrinizde bir luthiere götürmenizde fayda var.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı