Gitti gidiyor'da sipariş iptali yapılmıyor

IBarış

Megapat
Makaleler
17
Yer
İzmir, Türkiye
Daha fazla  
Dün öğlen saatlerinde bir ürün sipariş ettim. Ürün hâla kargoya verilmemiş.

1639848119205.png

Gitti Gidiyor'un bu şekilde bir uyarıları da bulunmakta. Canlı desteğe bağlanıyorum iptal eder misiniz diyorum, firmayla konuşalım diyorlar. O da yetmiyormuş gibi telefon ile arıyorlar ben zaten telefon ile konuşmak istesem canlı desteğe neden gireyim değil mi? İptal istemek hakkım değil mi sonuç olarak?
Ek olarak sitede siparişi iptal etme tuşu falan da yok. Ne yaptıkları belli değil. İptal etmenin başka bir yolu bulunuyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
"Satın aldığınız ürün henüz kargolanmadıysa, sipariş tarihinden itibaren 24 saat içinde hesabım sayfasındaki “iptal talebi gönder” butonuna tıklayarak satıcıya iptal talebini iletebilirsiniz. Satıcı hesabım sayfasından siparişi iptal ettiğinde ödediğiniz tutar kartınıza iade iade edilecektir." yazıyor eğer olmazsa 1 gün daha bekleyin kargoya verilir başka yerden alırsanız yine en az 1 gün beklersiniz.

"Satın aldığınız ürün henüz kargolanmadıysa, sipariş tarihinden itibaren 24 saat içinde hesabım sayfasındaki “iptal talebi gönder” butonuna tıklayarak satıcıya iptal talebini iletebilirsiniz. Satıcı hesabım sayfasından siparişi iptal ettiğinde ödediğiniz tutar kartınıza iade iade edilecektir." yazıyor eğer olmazsa 1 gün daha bekleyin kargoya verilir başka yerden alırsanız yine en az 1 gün beklersiniz.
Kargo hatırlatması yaptım. 1 gün daha süre verdi. Bu 1 gün içinde yine kargoya verilmezse iptal etme hakkım oluyormuş. Biraz saçma bir sistem.
Satıcıya iptal edin yoksa iade edeceğim diye yaz iptal olur.
Onu da yazdım :D

Evet hatta 2-3gün sürebilir kargoya verilmesi. :(
Normal şartlarda 13:00'dan önce sipariş gelirse aynı gün kargoda olması gerekiyor. Ben 12'de verdim. Yani maksimum 2 güne kadar kargolama süreci var gibi. Zaten yarın kargolar kapalı diye biliyorum. Kargoya veremezler bende iptalini isterim sorun yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı