Gittigidiyordan key satın almak

kasilis01

Hectopat
Hocam merhaba. Technopat forumda dolaşırken iki şey dikkatimi çekti.

Birincisi Gittigidiyordan key satın al diye tavsiye veriyorsunuz fakat örneğin ben Max Payne 3 satın almak istiyorum ama o kadar çok param yok. Bir bakıyorum ki Gittigidiyorda bu oyunun keyi 30 tl. Oyunu da indirdim keyi de satın aldım iyi güzel. Fakat bu keyi bana satan adam benim keyimi biliyor. Bana sattıktan sonra kendisi de kullanabilir bu keyi. Ayrıca yasal bir sıkıntı çıksa (sanmıyorum çıkacağını ki çıktı diyelim mesela yani) benim elimde bu oyunun cd keyinin yazılı olduğu şey yok. Ben nasıl ispatlayacağım keyi satın aldığımı?

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Key'ler tek kullanımlıktır. Oyunu kurarken satın almış olduğunuz anahtarı e-posta adresinize bağlarsınız. Oyun artık ömür boyu sizindir. Size sattıktan sonra kendi kullanamaz.

Güncelleme:

GittiGidiyor'dan CD Key alacakların dikkatine:

Merhaba arkadaşlar, başımdan geçen ve hepinizin başından geçmesi muhtemel bi olayı anlatacağım. Gittigidiyor üzerinden CD Key fiyatlarına bakıyorsanız ne kadar uygun olduklarını fark etmişsinizdir. Hele böyle 10.000+ feedback ile satış yapan insanları görünce güvenip hemen almaya kalkarsınız ki ben öyle yaparım. Geçtiğimiz günlerde 86.000 olumlu yorumu olan birinden Guild Wars 2 Digital Deluxe CD Key'i aldım ve sisteme girdim. Sonrasında da Guild Wars 2'ye destek talebi atarak aldığım key Digital Deluxe mü yoksa standart mı sorguladım. Adamların dönüşü kullanmış olduğunuz CD KEY sahte kredi kartıyla alındığı için iptal edilmiştir yönünde oldu. Sisteme girerken kabul ettiği için ben de paranın gitmesine onay verdim haliyle. Daha sonra satıcıyla irtibata geçip durumu anlattım. Belli ki onlar da başka yerden temin ediyorlar. Bana 10 gün sonra yeni bir CD Key gönderdiler ama onda da aynı sıkıntı. Kendilerine durumnu anlatıp geri ödeme talep ettim, gün içinde düzeltemezlerse yapacaklarını söylediler ama eğer parayı alıp kaçsalardı, GittiGidiyor'a mesaj attım hiçbirşey yapmayacaklarını söylediler. Hadi ben savcılık v.s uğraşırdım ama uğraşmayacak da çok insan var. Dikkatli olmak lazım.

Abi kafası böyle pisliklere çalışan bir sürü insanın olduğunun kanıtı bu... Kredi kartını çaldın gidip başka bir şey alacağına adam gidiyor CD-Key satın alıyor sonra bunları satıyor ucuza... İşe bak..

En temizi Steam ya, 3-5 fazla olur ama başın ağrımaz. Tabi en büyük sıkıntısı da kotasız internet bulmak. Sonuçta Gblarca oyun inecek. 4 Gblık kota ile Max Payne 3'ü 7 ayda indirmek var :=) Onu indirdiğin ayda da kotan dolu olduğu için internete girememek de cabası.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı