Gizli Sekme'den virüs bulaşma ihtimali nedir?

Ahmet1203

Picopat
Merhaba, tarayıcıyı her zaman gizli sekmede kullanıyorum çünkü tarayıcıyı kapattığım takdirde önbelleğe alınmış resimler, çerezler. Otomatik olarak siliniyor fakat benim ilgimi çeken taraf ise, gizli sekme ile virüslü bir siteye girersek ve hemen tarayıcıyı kapatırsak bilgisayara virüs bulaşıp bulaşmayacağı.

Örneğin virustotal.com yazarken virustota com yazdım ve yönlendirmeli bir linke gitmeye başladı, ben de hemen tarayıcıyı kapattım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Nano Adblock ve Nano Defender yükleyin tüm filtreleri açın bir de üstüne HTTPS EveryWhere yükleyin güvenlik ve gizliliğiniz önemli ölçüde çoğalacak fakat hatrı sayılır şekilde RAM harcayacaktır.

Artı -1 Eksi
Merhaba, tarayıcıyı her zaman gizli sekmede kullanıyorum çünkü tarayıcıyı kapattığım takdirde önbelleğe alınmış resimler, çerezler. Otomatik olarak siliniyor fakat benim ilgimi çeken taraf ise, gizli sekme ile virüslü bir siteye girersek ve hemen tarayıcıyı kapatırsak bilgisayara virüs bulaşıp bulaşmayacağı.

Örneğin virustotal.com yazarken virustota com yazdım ve yönlendirmeli bir linke gitmeye başladı bende hemen tarayıcıyı kapattım.
Gizli sekme korumaz.
Ublock Origin, HTTPS Everywhere eklentilerini kurarak, Firefox'un izleme korumasını sıkıya alarak, Adam gibi bir antivirüs ve güvenlik durarı kurarsan risk oldukça azalır.
Fakat virüs girip girmediğini Kaspersky, Bitdefender, ESET bilir :D.

İlk olarak güvenlik açısından gizli sekmenin çerez tutmama ve birkaç özelliği dışında bir avantajı olmadığı için. Normal sekme ile gizli sekmenin farkı güvenlik bakımından sallama değer olarak verecek olursam. Gizli sekme %80 güvenliyse normal sekme %70 güvenli.
Güvenliği asıl sağlayacak olan AV'dir, güncel olan yazılımlardır, gereksiz yazılım ve uzantı vb. kullanmamaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı