Gizlilik ve güvenlik odaklı mısınız?

Gizlilik ve güvenlik odaklı mısınız?

• Oy verenlerin toplamı
    31

xaneldal

Picopat
Yer
Odessa
Arkadaşlar son bir aydır ağır bir ikilemde kaldım. Diyorum ki ücretsiz ve açık kaynak kodlu yazılımlar kullan, Linux geç, gizlilik ve güvenlik odaklı her şeyini yap, verilerini büyük şirketlere paspas ettirme, kullanıcı deneyimi ve kolaylıklarından vazgeç, günlük kullanımın biraz zorlansın ama kendini internette anonim kılmak için her şeyi yap.

Diğer yanımda diyor ki arkadaşım ne önemi var bas Google ve Microsoft servislerini, kullanıcı deneyiminin dibini yaşa. Windows ile tüm verilerini satılığa çıkar gitsin. WhatsApp, Instagram, YouTube ve Netflix ile misler gibi takıl. 2023 yılında dijital çağın getirilerini dibine kadar yaşa ve keyfine bak.

Siz olsanız ne yapardınız? Veya ne yapıyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlarınızı bekliyorum.

Son düzenleme:
Arkadaşlar son bir aydır ağır bir ikilemde kaldım. Diyorum ki ücretsiz ve açık kaynak kodlu yazılımlar kullan, linux geç, gizlilik ve güvenlik odaklı her şeyini yap, verilerini büyük şirketlere paspas ettirme, kullanıcı deneyimi ve kolaylıklardan vazgeç günlük kullanımın biraz zorlansın ama kendini internette anonim kılmak için her şeyi yap.

Diğer yanımda diyor ki arkadaşım ne önemi var bas Google ve Microsoft servislerini, kullanıcı deneyiminin dibini yaşa. Windows ile tüm verilerini satılığa çıkar gitsin. Whatsapp instagram youtube netflix misler gibi 2023 milenyum dijital çağın getirilerini dibine kadar yaşa ve keyfine bak.

Siz olsanız ne yapardınız? Veya ne yapıyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlarınızı bekliyorum.
Delisi degilim ama onem veriyorum az cok.
Linux kullaniyorum ve acik kaynak kodlu yazilimlar tercih ediyorum ama bunlari gizlilik icin yapmiyorum

Son düzenleme:
Güvenlik odaklıyım, gizliliğe çok takılmıyorum. Web tarayıcı konusundaki tercihlerimi değiştirdim elbette, fakat yine de bir ton gizlilik eklentisi kullanan bitki örtüsüne dahil değilim henüz.

Yeni konular

Geri
Yukarı