GK304 iade edilmeli mi?

Siarixen

Femtopat
Daha fazla  
Hep laptop klavyesi kullandım, GK304 aldım ve 30 saat civarı kullandım. Yüksekliği 2.5-4.5 cm arası. Laptop klavyesinin yüksekliği 1.5 Cm'di. GK304 hep el seviyemin üzerinde kalıyor. Ayrıca elimin kenarı bir tuşa azıcık deyse bile o tuşa basıyor. Nedense tuşun çalışması için tam basmak değil yarım basmak yetiyor. Dolayısıyla W a s D kullanırken CTRL Shift vb. tuşlara istemeden basmak %90 falan. Bu durum oyun deneyimini mahvediyor. Alışırım diye bekleyeyim mi yoksa iade mi edeyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Mekanik klavyelerin çoğunda yumuşak basımlar mevcuttur ben alışmaya bakın derim. İlk aldığımda bende de aynı sorun olmuştu fakat alışınca gerçekten inanılmaz rahatlatıyor.

Mekanik klavyelerin çoğunda yumuşak basımlar mevcuttur ben alışmaya bakın derim. İlk aldığımda bende de aynı sorun olmuştu fakat alışınca gerçekten inanılmaz rahatlatıyor.
Mekanik olmayan daha düşük yükseklikte bir klavye alsam daha iyi olmaz mı? Mekaniğin tek avantajı tuş ömrü diye biliyorum.

Tuş ömrü, her tuşa özel aydınlatma, basım hassasiyeti, özelleştirilebilirlik, tepkime süresi bunların hepsi bence mekanik klavyenin avantajlarıdır. Low Profile olarak bir klavye bakarsanız bence size daha rahat gelecektir fakat tabii ki seçim sizin herkes mekanik anahtar kullanacak diye bir kural yok.

Geri
Yukarı