Çözüldü gldriverquery.exe çalışmayı durdurdu hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Akira_MR

Decipat
Makaleler
4
Steam'i çalıştırınca 'gldriverquery.exe çalışmayı durdurdu' hatası alıyorum fakat Steam açılıyor. Laptopta Intel ve NVIDIA olmak üzere iki tane ekran kartı takılı. Aygıt yöneticisinde ise 'PCI basit iletişim denetleyicisi' isimli aygıtın sürücüsü gözükmüyor, bu durumdan kaynaklı olabilir mi? Ekran kartlarının sürücüsü güncel.

gldriverquery.PNG

Sorun imzası:
Sorunlu olay adı: Appcrash.
Uygulama adı: gldriverquery.exe
Uygulama sürümü: 0.0.0.0
Uygulama zaman damgası: 59BC6C77.
Hata modülü adı: VCRUNTIME140.dll
Hata modülü sürümü: 6.3.9600.17415
Hata modülü zaman damgası: 54504B0D.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Steam'in dosya konumunu aç ve sonra oradan "bin" klasörünü bul, sonra oradanda "gldriverquery.exe" ve "gldriverquery64.exe" programlarına sağ tıklayarak özellikler penceresini açıyoruz ve uyumluluk kısmına gelerek bu programı yönetici olarak çalıştır kutucuğunu işaretliyoruz bu işlemi iki programada uyguladıktan sonra aynı hatayı almayacaksınız. Yani ben öyle biliyorum ama yine de belki işe yaramaz sen yine de bir dene.
Steam'in dosya konumunu aç ve sonra oradan "bin" klasörünü bul, sonra oradanda "gldriverquery.exe" ve "gldriverquery64.exe" programlarına sağ tıklayarak özellikler penceresini açıyoruz ve uyumluluk kısmına gelerek bu programı yönetici olarak çalıştır kutucuğunu işaretliyoruz bu işlemi iki programada uyguladıktan sonra aynı hatayı almayacaksınız. Yani ben öyle biliyorum ama yine de belki işe yaramaz sen yine de bir dene.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    186,4 KB · Görüntüleme: 365
  • biniçi.PNG
    biniçi.PNG
    187 KB · Görüntüleme: 336
  • resim_2021-04-28_123714.png
    resim_2021-04-28_123714.png
    42,8 KB · Görüntüleme: 326
Çözüm
Bu yöntem işe yaradı, teşekkürler.

Steam'i çalıştırınca 'gldriverquery.exe çalışmayı durdurdu' hatası alıyorum fakat Steam açılıyor. Laptopta Intel ve NVIDIA olmak üzere iki tane ekran kartı takılı. Aygıt yöneticisinde ise 'PCI basit iletişim denetleyicisi' isimli aygıtın sürücüsü gözükmüyor, bu durumdan kaynaklı olabilir mi? Ekran kartlarının sürücüsü güncel.

Eki Görüntüle 996187

Sorun imzası:
Sorunlu olay adı: Appcrash.
Uygulama adı: gldriverquery.exe
Uygulama sürümü: 0.0.0.0
Uygulama zaman damgası: 59BC6C77.
Hata modülü adı: VCRUNTIME140.dll
Hata modülü sürümü: 6.3.9600.17415
Hata modülü zaman damgası: 54504B0D.
konuyu hortlatıcam ama hatanın tam olarak çözümü o değil arkadaşlar vcredist 2013 vs 2015-2022 sürümlerinin kurulu olması gerekiyor yönetici izni isteyip durmaz bu sayede.

Yeni konular

Geri
Yukarı