Glocalzone'dan alınan iPhone telefonun IMEI kaydı yapılabilir mi?

Reflex0

Centipat
Daha fazla  
Glocalzone uygulamasından iPhone 14 Pro Max almayı düşünüyorum. alırsam telefon gelince o telefona IMEI kaydı yapabiliyor muyum? Sadece alan kişi kayıt yapabiliyor diye bir kural var ya ben kayıt yapıp kullanabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Glocalzone uygulamasından iPhone 14 Pro Max almayı düşünüyorum. alırsam telefon gelince o telefona IMEI kaydı yapabiliyor muyum? Sadece alan kişi kayıt yapabiliyor diye bir kural var ya ben kayıt yapıp kullanabilir miyim?​
Sadece alan kişi kayıt yaptırabiliyor diye bir kural yok. Yurt dışına çıkıp tekrar ülkeye giren herkes telefonu üzerine kaydettirebilir. Lakin bu telefon kimin üzerine kaydedildiyse 3 sene boyunca sadece o kişinin adına açılmış hatlar ile kullanılabilir. Yani siz yurt dışına çıkıp geri girerseniz o telefonu üzerinize kaydettirebilir ve kendi adınıza açılmış hat ile kullanabilirsiniz.

Misal veriyorum hattınız babanızın üzerineyse ve size yurt dışına çıkıp kendi adınıza kaydettirirseniz telefonu o hat ile kullanamazsınız. Bu durumda babanızın yurt dışına çıkıp girmesi ve telefonu kendi adına kaydettirmesi gerekir. Somut örneklerle anlatabilmişimdir umarım.​

Yurt dışına çıkıp gelirseniz yapabilirsiniz.
Yaklaşık 1 buçuk yıl önce fransaya gitmiştim olur mu

Sadece alan kişi kayıt yaptırabiliyor diye bir kural yok. Yurt dışına çıkıp tekrar ülkeye giren herkes telefonu üzerine kaydettirebilir. Lakin bu telefon kimin üzerine kaydedildiyse 3 sene boyunca sadece o kişinin adına açılmış hatlar ile kullanılabilir. Yani siz yurt dışına çıkıp geri girerseniz o telefonu üzerinize kaydettirebilir ve kendi adınıza açılmış hat ile kullanabilirsiniz.

Misal veriyorum hattınız babanızın üzerineyse ve size yurt dışına çıkıp kendi adınıza kaydettirirseniz telefonu o hat ile kullanamazsınız. Bu durumda babanızın yurt dışına çıkıp girmesi ve telefonu kendi adına kaydettirmesi gerekir. Somut örneklerle anlatabilmişimdir umarım.​
Kanka 16 yaşındayım hat evet babamın üstüne yani telefonun babamın üstüne mi kayıt ettirilmesi gerekiyor

Evet öyle olması gerekiyor ve başta babanızın kendi üstüne kaydettirebilmek içinde yurt dışına çıkıp geri ülkeye girmesi gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı