Yurt dışı telefonun IMEI kaydı

Denizoo

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba sizlere 2 sorum olacaktı.

1. sorum: Yurt dışından bana 1 telefon gelecek ama pasaport ve SIM farkli kişi adına SIM kartı pasaport sahibine devir yaparsam kayıtta bir sıkıntı olur mu?

2. sorum: Fiziksel SIM ve ESIM'i kayit esnasinda yazmam daha mı sağlıklı olur ve buna çift harc ödemem gerekir mi?

Merhaba sizlere 2 sorum olacaktı.

1. sorum: Yurt dışından bana 1 telefon gelecek ama pasaport ve SIM farkli kişi adına SIM kartı pasaport sahibine devir yaparsam kayıtta bir sıkıntı olur mu?

2. sorum: Fiziksel SIM ve ESIM'i kayit esnasinda yazmam daha mı sağlıklı olur ve buna çift harc ödemem gerekir mi?
Hocam 2. soruyu anlamadım ama gelen telefonun kaydını yapan kişiyle SIM'in sahibi aynı kişi olmak zorunda.

Şimdi anladım, kayıt esnasında hepsini yazma hakkınız bulunuyor evet. Ben hepsini yazmıştım. Çift harç vs. ödemiyorsunuz.

1: Sadece telefon kimin adına kayıtlıysa onun adına kayıtlı simde çalışır.
2: Hayır iki simide kaydedebiliyorsunuz iki ücret ödemiyorsunuz.

Hocam 2. soruyu anlamadım ama gelen telefonun kaydını yapan kişiyle SIM'in sahibi aynı kişi olmak zorunda.

Şimdi anladım, kayıt esnasında hepsini yazma hakkınız bulunuyor evet. Ben hepsini yazmıştım. Çift harç vs. ödemiyorsunuz.
1. Soruda demek istedigim sim ve pasaport farkli kişi ama simi pasaport sahibine devir yaparsam bir sorun olur mu ?

1: Sadece telefon kimin adına kayıtlıysa onun adına kayıtlı simde çalışır.
2: Hayır iki simide kaydedebiliyorsunuz iki ücret ödemiyorsunuz.
Pasaport sahibine simi devir yaparsamda yine sıkıntı olurmu yani ?

1. Soruda demek istedigim sim ve pasaport farkli kişi ama simi pasaport sahibine devir yaparsam bir sorun olur mu ?

Pasaport sahibine simi devir yaparsamda yine sıkıntı olurmu yani ?
Hocam 1. soruyu cevapladım zaten SIM'in sahibi ile pasaport kaydı yaptıran kişi aynı olmalı. Pasaport sahibine SIM'i devir ederseniz sorun olmaz.

İkinci soruya ek bir bilgide ben ekleyeyim. Tek harç ile iki sim kayıt ediliyor. Hatta aynı renk/model iki telefonu bile kaydedebilirsiniz.

Geri
Yukarı