İnceleme Glorious Model O Wired

glorious-model-o.jpg

Glorious MODEL O piyasadaki diğer mouse modellerine göre bence eşsiz bir tasarıma sahip. Delikli yapısı ve her ele uygun olan mouse yapısı sayesinde gerçekten glorious çok iyi bir iş çıkarmış. Altı aydır kullanıyorum, ilk olarak şunu söylemek isterim. Omron bir switch mouse olduğu için bastığınız zaman bazılarına göre çok hoş bazılarına göre çok tok bir ses veriyor. Yani kısacası bazı arkadaşlarımız bu tok sesten rahatsız oluyor. Onun yanı sıra mouse tıklama ömrü gerçekten yüksek. Skatezleri cam yüzey dışında her yüzeyde gerçekten çok rahat oynatılabiliyor. Ben bu mouse'u kullanırken Glorious Race mouse pad tercih ettim. Rahat bir şekilde kayıyor, aksine bu mouse diğer modellere göre çok daha hafif. 67 Gram bir ağırlığa sahip. Eğer ağır bir mouse kullanıp Model O ya geçecek iseniz gerçekten çok fazla fark edecek. Alışma süreniz neredeyse 1 günü aşmayacağını tahmin ediyorum. Model O'ya sahip olmadan önce Steel Series Rival 3 kablolu modeline sahiptim. Model O'ya geçtikten sonra dediğim gibi 1 günü aşmadan alıştım. Eksi olarak kablolu olmasını söyleyebilirim, daha doğrusu bendeki model kablolu. Kablosuz modelini de tercih edebilirsiniz. Kablosuz model normal kablolu modele göre birazcık farklı. Farkları ise Kablosuz modelin Bamf sensöre sahip olması. Kablolu incelemesini yaptığım model ise Pixart PMW-3360 sensöre sahip. DPI ayarı mouse üzerinden yapılabiliyor ve yazılımdan rahatlıkla ayarlanabiliyor. Fakat yazılımı diğer modellere göre birazcık eski görünümlü olabilir. Fakat yazılımından her ayarı yapabiliyorsunuz. DPI değiştikçe mouse altında bir adet DPI göstergesi var. Orada örnek veriyorum 500 DPI yaptığınız zaman sarı göstersin diye işaretlediğiniz zaman orada sarı gösterecek ve sizde 500 DPI'da olduğunuzu kolayca görebiliyorsunuz. Tasarımına gelecek olursam gerçekten ama gerçekten çok iyi. Diğer farelere göre bence bin kat daha iyi tasarıma sahip. Glorious logosundaki abimiz de gerçekten karizma gibi duruyor mouse üzerinde :D. FPS oyunları oynayacaksanız 360 rahatlıkla atılabiliyor :D mouse hafifliği yine işimize yaradı. Onun dışında eklemek istediğim, yazılımından RGB kontrol edilebiliyor istediğiniz renkte kalmasını sağlayabilir, yanıp sönmesini sağlayabilir, rainbow olmasını sağlayabilir ve dahasını yazılımdan yapabilirsiniz. Fiyatına gelecek olursak diğer modellere göre Glorious gerçekten Türkiye fiyatını hep eşit tuttu diyebiliriz. 6 ay öncesinde 550-600 TL civarına aldığımı hatırlıyorum. Şu anki fiyat ise neredeyse aynı denilebilir. İncelemem bu kadardı, alan arkadaşlara umarım iyi bir kaynak oluşturabilmişimdir. İyi Sosyaller!

Farenin kronik sıkıntılarını saymaz isek güzel bir ürün. Tabii fiyatı da ayrı bir güzeldi, 300TL satılmıştı fakat kronik sıkıntılarından dolayı ben almadım.

Güzel inceleme olmuş ama çok karışık. Fontları düzgün kullanıp aralara birkaç görsel sıkıştırırsan daha iyi durur diye düşünüyorum. Eline sağlık.

Geri
Yukarı