Glow

Glow v24.05

Makaleler
53
Roines, yeni bir yazılım ekledi:

Glow - Gelişmiş sistem analiz yazılımı.

Glow, Eray Türkay tarafından (Roines) geliştirilmiş bir sistem analiz yazılımıdır. Bilgisayarınızın donanım ve yazılım özelliklerini kolay bir şekilde göstermeyi sağlar. Sadece C# ve .NET Framework ile programlanmıştır. Üstelik tamamen ücretsiz!

Eki Görüntüle 1949172

Daha fazla bilgi...

Hocam merhaba, eğitim döneminin başlamasıyla birlikte C Sharp üzerine biraz daha düşmeyi planlıyorum. Temel bilgim var. Daha iyi anlamak amacıyla projeleri incelemek istiyorum. Git'te zibilyon tane proje var tabii ki ama sizinkini de incelemek istiyorum. Acaba Git adresi var mıdır bu programın? İndir sekmesinde fareyi tutunca github.com yazıyor, sanırım kodları var ama GitHub sitesindeki haline erişemedim bir türlü.

@toomanynights merhaba, ilgili linkte yer alan sağ kısımda bir tuş var "Daha Fazla Bilgi" adında. O tuşa basarak GitHub sayfasına gidebilirsiniz.

Ek olarak programı indirdiyseniz düşüncelerinizi söylerseniz sevinirim.

@toomanynights merhaba, ilgili linkte yer alan sağ kısımda bir tuş var "Daha Fazla Bilgi" adında. O tuşa basarak GitHub sayfasına gidebilirsiniz.

Ek olarak programı indirdiyseniz düşüncelerinizi söylerseniz sevinirim.
Tamamdır hocam, teşekkürler.

Hocam ilk hallerini de indirmiştim bu programın, az çok hatırlıyorum. O zamanlara göre büyük yol kat edilmiş öncelikle onu yazayım. Çok daha fazla detay var ve hoşuma gitti açıkçası. Bu tür programda ne kadar çok detay var ise o kadar iyidir diye düşünüyorum. Bence gelmesi gereken özellikleri yazayım hemen.
1- Ram slot kısmı pek gözüme hoş gözükmedi. Slot seçme kısmı eski Windows'lardan kalmış gibi gözüküyor bence. Şu şekilde 2 bölüme ayrılsa bence daha güzel gözükebilir, hem farklı RAM'ler arasında da karşılaştırma yapılabilir. 2'den fazla RAM var ise bir alt satırda 3 ve 4 olarak devam edilebilir diye düşünüyorum.
1695125696490.png

2- Bu slot seçme kısmı gibi açılır sekme diğer bölümlerde de var. daha modern gözükebilir diye düşünüyorum.
3- Graphic Card Status kısmı iyi olmuş. Bu kısım hayli işime yarar doğrusu bir laptop kullancısı olarak.
4- Storage bölümünde SSD'nin yıpranma oranı yazarsa güzel olabilir. Bu bilginin BIOS'da olması lazım. Kod ile çekilebilir diye düşünüyorum, tabi nasıl olur bir bilgim yok atıyorum şu an. Ama beni WS Dashboard programından kurtarır.
5- Yine bataryanın yıpranma oranı yazabilir, bu da BIOS'da olmalı. CMD'den komutla bile bulunabiliniyor.
6- Driver bölümünde internet üzerinden daha güncel driver bölümü var mı diye bakılınabilir sanki ama daha önce bir konuda programın internete bağlanılması sonrası bazı zorluklar çıkabilidiğini tartıştığnızı hatırlıyorum, özellikle programı internet üzerinden güncelleme konusunda.
7- Afterburner'dan bizi kurtarmak için onun gibi anlık sıcaklık ve kullanım değeri gösterilirse güzel bir artı sağlanır programa diye düşünüyorum. İlla oyun içi canlı veri olmasına gerek yok, GPU-Z gibi bir şey olabilir yani.
8- OS bölümüne etkinleştirme anahatarı türü (MAK, Retail falan) yazılabilir, CMD kodlarından milleti kurtarır.
Yani aklıma gelenler bunlar. Kodları da inceledikten sonra farklı bir şeyler de yazabilirim belki.

Bence program ve gelişimi harika ilerliyor. Elinize sağlık. Programı gerçkten beğendim.

Son düzenleme:
Roines, Glow yazılımını yeni bir güncelleme girdisiyle güncelledi:

v1.85

Not: Glow'u kullanmadan önce mutlaka ZIP'ten çıkarın. Aksi durumda hata alabilirsiniz.

Yenilikler
  • Glow'un üst menüsüne Araçlar sekmesi eklendi. Bu sekme, kullanışlı araçlar içermektedir.
  • Glow'un Araçlar sekmesine SFC ve DISM Otomasyon Aracı eklendi. Bu araç, SFC ve DISM işlemlerini otomatik olarak yapmaktadır. Bu bölüme CTRL + Q kısayolu ile de erişebilirsiniz.
  • Glow'un Araçlar sekmesine Önbellek Temizleme Aracı...

Bu güncelleme girdisinin devamını okuyun...

Çok güzel bir program olmuş, ellerinize sağlık. İşlemci ve ekran kartı ısısını gösteren bir program yapmayı da düşünüyor musunuz?

Çok güzel bir program olmuş, ellerinize sağlık. İşlemci ve ekran kartı ısısını gösteren bir program yapmayı da düşünüyor musunuz?

Merhaba, beğenmenize sevindim.

Glow içerisine ilerleyen süreçte eklenebilir. Planlar arasında, ama tam bir tarih söz konusu değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı