Çözüldü GM 20 Pro ROM yükleme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

NewYear1999

Centipat
Yer
Bursa/Gemlik Türkiye [16600]
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İntel Core i5-4590 3.30 GHz (4 Core)
8 GB Samsung 1600 MHz RAM
240 GB Hikvision SSD
1 TB Toshiba HDD
450 W Güç Kaynağı
AMD Radeon R7 240 Ekran Kartı (4 GB)
Windows 10 22H2 Home Single Language x64
BIOS: American Megatrends
Üretici: Casper Bilgisayar Sistemleri A.S
Merhaba, ben yıllardır GM 20 Pro kullanıyorum, fakat General Mobile bu telefona artık güncelleme getirmiyor. Ben ise Android 12'ye geçmek istiyorum, bunu da ancak ROM ile yapabilirim. Ben bu telefona nasıl ROM atabilirim yahut bu telefona başka cihazın ROM'unu atarsam ne olur? Cevaplarınızı bekliyorum.

Belki GSI görüntülerini yüklemeyi düşünebilirsiniz. Android 8 ve üstü cihazlarda Project Treble sayesinde, cihaza özel düşük seviyeli yazılımlar ile sistem çerçevesinden ayırıyor. Eğer bu tür işlerle uğraştıysanız, telefonunuzu yedeklemeniz, Android platform araçlarını indirmeniz,önyükleyici kilidini açmanız,
(...)
Yedeği aldıysanız ve telefonunuzun sıfırlanmasına hazırsanız Fastboot komut penceresine "fastboot flashing unlock" yazın ve telefon ekranınıza yes-no seçeneği olan bir soru düşecektir. Burada ses açma tuşuna basın, herhangi bir tepki yoksa ses açma tuşuna bastıktan sonra güç tuşuna da bir kez basabilirsiniz.
(...)
ve işleme başlamadan önce fabrika ayarlarına sıfırlamanız gerektiğini söylememe gerek yoktur diye düşünüyorum.

Buradan ARM64+GMS olanını indirin.

Daha sonra system.img'yi yazın.
Kod:
fastboot erase system
fastboot flash system system.img

Not: Not enough space to resize partition hatası alırasnız şunu deneyin.
Kod:
fastboot delete-logical-partition product_a

Tüm işlemlerden sonra bu komutu çalıştırın.
Kod:
fastboot -w

Bunların hiçbirini denemedim (yakın zamanda denemeyi düşünüyorum ama!), sorumluluk kabul etmiyorum.

Sıkıntı çıkarsa userdata silmeyi, yine olmazsa fabrika ayarlarına sıfırlamayı deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı