GM 21 Plus'dan IPhone

513242

Centipat
Selamünaleyküm arkadaşlar. 7 ay önce vatandan GM 21 Plus New Edition almıştım. Çevremde sürekli iPhone kullanan görmeye başladım. (alıp inceleme fırsatım da oldu, bana göre bayağı güzel bir telefon. Özellikle kamerası çok hoşuma gitti. Bendeki daha kötü. 6S Plus telefonu inceledim. Şimdi telefonun garantisi 2 yıl, ben daha 7 ay kullandım. Kutusu faturası falan her şeyi duruyor, telefon da donanımsal ve yazılımsal sıkıntı çıkmadı. Bu telefonu satıp üstüne 1000TL koysam hangi IPhone'u alabilirim? Elimde ki bazı şeyleri satarsam 1500, 2000TL'ye kadar çıkabilirim. (7 Plus falan) ya da takas mı yaptırsam? Kararsızım. Üzgünüm, iPhone hakkında tam bir bilgim yok. Modelleri falan tam bilmiyorum.
Ya da bu telefonla mı devam edeyim?
Telefonda oyun oynamıyorum, sadece WhatsApp, internet.

Şimdi Hepsiburada, Vatan Bilgisayar, Medimarkt gibi sitelerden buyback sistemiyle telefonuna bir teklif aldırmayı dene. Şuan en iyi alınacak telefon fiyat performans olarak iPhone 11. Bunun yanında takasdan faydalan seçeneğiyle bir sorgulama yap mesela Hepsiburada üzerinden. Dünyanın en çöp telefon markasını kullanıyorsunuz. Kurtulun gitsin. Yani çıkan rakamlara bir bakın. Sonra ikinci el kaça satarsınız ona bir bakın. Ona göre hareket edin.

Şimdi Hepsiburada, Vatan Bilgisayar, medimarkt gibi sitelerden buyback sistemiyle telefonuna bir teklif aldırmayı dene. Şu an en iyi alınacak telefon fiyat performans olarak iPhone 11. bunun yanında takasdan faydalan seçeneğiyle bir sorgulama yap mesela Hepsiburada üzerinden. Dünyanın en çöp telefon markasını kullanıyorsunuz. Kurtulun gitsin. Yani çıkan rakamlara bir bakın. Sonra ikinci el kaça satarsınız ona bir bakın. Ona göre hareket edin.

Başka bir iphone cihaz öneriniz var mı acaba? iPhone 11'e baktım, ikinci eli bile bayağı pahalı.
Buyback sistemi ile denedim, Max 2000TL alıyorlar. 2. el satacağım büyük ihtimal GM 21 Plus telefonu.

Arkadaşın dediğine katılıyorum. Bir müddet daha para biriktirmeye ve elinizdeki cihazı kullanmaya devam edin. Beklediğinize değer alacağınız telefon ancak fiyatlar nasıl değişir kestiremiyorum.

5500 TL'ye sıfır iPhone maalesef yok. Az daha ekleyip yenilenmiş iPhone 8 alabilirsiniz APPLE Yenilenmiş G1 iPhone 8 64GB Akıllı Telefon Siyah

Peki ikinci el iPhone SE 2020 alsam nasıl olur? 7000, 8000 arası değişiyor fiyatları. iPhone 8 ya da 7 Plus da düşünüyorum. Bana sanki 7 Plus ya da 8 Plus daha mantıklı geliyor. Fiyatı falan fazla değil.
Ayrıca kusura bakmayın, mesaj bildirimi gelmemiş. Yazdığınız mesajları yeni gördüm.

Peki ikinci el iPhone SE 2020 alsam nasıl olur? 7000, 8000 arası değişiyor fiyatları. iPhone 8 ya da 7 Plus da düşünüyorum. Bana sanki 7 Plus ya da 8 Plus daha mantıklı geliyor. Fiyatı falan fazla değil.
Ayrıca kusura bakmayın, mesaj bildirimi gelmemiş. Yazdığınız mesajları yeni gördüm.
7, 7 Plus, 8 , 8 Plus yerine SE 2020 Daha mantıklı bir seçim olacaktır.

Hiç sorun değil 🙂

Hocam sizden beklemezdim. 😀 iPhone SE Yerine 7 veya 6s bakabilirsiniz. İsterseniz 6s alın, iOS 14 desteği mevcut. Yani kısmen güncel bir sürüm. Ne diyelim, Apple farkı. 🙂 Bu arada 6s kullanmıştım gerçekten çok güzel model. Ucuz diye biliyorum.

İşlemcinin düşük frekanslı olduğuna bakmayın çok akıcı çalışan bir telefondur iPhone. Oyun konusunda iyidir. Asphalt 8, Clash Royale gibi oyunları açar. App Store'da her şey paralı diyenlere bakmayın. Hayatında iPhone kullanmamış insanlar sallayıp duruyor markayı kötü gösteriyor. Hayır efendim her şey paralı değil. Hatta yarısından çoğu da ücretsiz. iPhone çok iyi bir seçim olur. Android telefon yerine iPhone alın, aldırın. Şimdi fanboysun diyenler gelir. 😀

Bu arada mesaj düzenlenmemiş iPhone 6s ve 6s Plus'da A9 işlemci var diyecektim ancak 6 ve 6 Plus'da A8 var.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı