Çözüldü GM 5 kurtarma kipindeyken bilgisayar telefonu görmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Üzüntü

Hectopat
Makaleler
5
Selamlar. Sonunda ablamı telefona ROM atmaya ikna edebildim. Fakat TWRP yüklemek için kurtarma kipine girdiğim zaman adb telefonu görmüyor.

IMG20210709111522.jpg

IMG20210709111613.jpg

OEM kilit açma ve USB hata ayıklaması açık.

Screenshot_20210709-112236.png

Screenshot_20210709-112246.png

Not: GNU/Linux kullanıyorum.

@mburaktekin

Son düzenleme:
Çözüm
İşe bak! TWRP'yi fastboot'dayken atıyormuşuz ve fastboot kipine geçirdikten sonra USB'yi takıyormuşuz. Cahillik işte. Ama hala adb recovery'de telefonu görmüyor. Bu sorun büyük bir ihtimal TWRP'yi yükledikten sonra çözülür diye düşünüyorum.
Hocam sürücü işlerine pek bir şey söylemem lakin Custom ROM'ların bazıları IMEI kayıplarına sebep olabilir.(Masraf çıkmasın diye söylüyorum)

Hocam sürücü işlerine pek bir şey söylemem lakin Custom ROM'ların bazıları IMEI kayıplarına sebep olabilir.(Masraf çıkmasın diye söylüyorum)
Zaten IMEI'si çalındığı ve faturası olmadığı için yeni telefon aldık. Ablam da bu telefonla uğraşmak istediğim için verdi ama daha yolun başındayken takıldık.

İşe bak! TWRP'yi fastboot'dayken atıyormuşuz ve fastboot kipine geçirdikten sonra USB'yi takıyormuşuz. Cahillik işte. Ama hala adb recovery'de telefonu görmüyor. Bu sorun büyük bir ihtimal TWRP'yi yükledikten sonra çözülür diye düşünüyorum.

Çözüm
Selamlar. Sonunda ablamı telefona ROM atmaya ikna edebildim. Fakat TWRP yüklemek için kurtarma kipine girdiğim zaman adb telefonu görmüyor.

Eki Görüntüle 1101372

Eki Görüntüle 1101373

OEM kilit açma ve USB hata ayıklaması açık.

Eki Görüntüle 1101377

Eki Görüntüle 1101378

Not: GNU/Linux kullanıyorum.

@mburaktekin
Cihazı fastboot moduna alıp fastboot devices yazın.
ADB sadece telefon açıkken kullanılabilir bir komuttur.
fastboot kipine geçirdikten sonra USB'yi takıyormuşuz.
İlla fastboot moduna geçtikten sonra takmanıza gerek yok diye biliyorum. En azından GM8'de öyleydi.

Geri
Yukarı