GM 5 Plus D Oreo Sonrası Sorunlar

Hüseyin ATASOY

Hectopat
Yer
Trabzon/Yomra
Daha fazla  
Meslek
Silahsız Özel Güvenlik
Arkadaşlar ben General Mobile GM5 Plus d 32 GB kullanıyorum. Telefonu aldığımda işletim sistemi 7.0.0'dı ve 7.1.1'e güncelledim, ben bu sürümlerdeyken hiçbir problem çıkarmadan işimi görüyordu.
Oreo güncellemesi geldikten ve kurduktan sonra servisten çıkamaz oldum. Güncelleme sonrası sürekli olmasa da videolar çalışmıyor, buna Youtube, İnstagram, Whatsapp hatta Google fotoğraflar uygulaması bile dahil.
Hiçbir şekilde telefondan ses gelmiyor görüşmeler, zil sesleri, müzik uygulamaları, videolar aynı zamanda görüşme esnasında sesim karşıya da gitmiyor. Kulaklıktan ses gelmiyor. Kamera çok geç çalışıyor, modlar çok yavaş değişiyor ve fotoğraf çekince 15 saniye gibi uzun bir sürede çekiyor. Video da bu gecikmeye dahil. Video çekmek eğer o anda mümkünse ses kaydetmiyor. Uygulamalar sürekli çöküyor. Telefon genellikle kendi açıp kapatıp duruyor. Arada kendini kapatıyor ve 5 dakika gibi bir sürede açılmaya çalışıyor. Telefonu açıp kapayınca genellikle düzeliyor. Düzelmesi için telefonu gün içerisinde 15 defa kapatıp açıyorum. Arada telefonu kapata bassam da kapanmıyor.
Ne yazık ki garanti denen o yere dört beş kere gittim belki de daha fazla. Her seferinde telefonu 7.1.1 sıfırlayıp bana geri verdiler. Sorun görmeme rağmen sarj girişi değişildi. Son gitmemde de anakart değişildi.
Bu sorunları orada anlatırken görevliler telefonun sağlam zamanına denk gelip bunda bir şey yok diyorlar. Bir keresinde de bırak test yapalım bakalım diye 3 gün telefonumu aldılar ne hikmettir ki sorunla karşılaşmadılar.
Dün garantiden son kez telefonumu alırken bana telefonunu güncelleme dediler. Ben bunu neye dayanarak dedikleri sorduğumda bana güncelleme bildirimi geldiğinde yapma dedi. Ben tekrardan sorunu çözmek yerine dedikleri söylerken arkadan bu ay güncelleme diye bir ses geldi.
Son kez telefonu garantiye getirdiğimde telefon sorunlu şekildeydi ve galeride sorunları detaylı şekilde gösterdiğim bir video vardı.
Arkadaşlar uzun bir yazı oldu biliyorum ama ben şimdi ne yapayım bu güncelleme benim hakkım değil mi? Ben bu telefona ne yazık ki 950₺ verdim ve pişmanım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı