GM 5 Plus Kullanıcı Görüşleri

Rom dediğimiz şey telefona hayat veren dahili yazılımıdır. Bu yazılım düzgün ise donanımlardan yani telefonundan tam verim alırsın.
Ancak düzgün değil ise, donanımları en iyi biçimde yönetemiyor ise sıkıntılara yol açar.

En basitinden şarjın çabuk gitmesi, kameranın donması, genel olarak işlemci performansını doğrudan etkileyen bir faktördür.
Stock romlar ve bazı şahısların yaptığı romlar vardır.

Stock romlar, firma tarafından üretilmiş, güvenilir romlardır. Farklı ülkeler için çıkan romlar da vardır. Farklı ülkeler için çıkan stock romlar da kullanılabilir.
Daha önceden kullananların tecrübelerinden, önerilerinden yararlanıp iyi bir yazılıma geçiş yapabilirsin.

Root ise telefona yetki vermek gibi bir şeydir. Bazı romlar yüklenebilmek için yetki ister ve bu yetkiyi verdiğinizde telefon garanti kapsamından çıkar.
Servise gönderdiğinizde sen bunun yazılımıyla oynamışsın, nereden bileyim hangi yazılımını kullandın der.
Firmanın sunduğu stock romları zaten root işlemi gerektirmeden yükleyebilirdin der. Telefona zarar veren şey yüklediğin rom ise banane bundan der.

Bu yüzden root işlemini uygulamadan önce düşünmek lazım. Ben uyguladım, çünkü bir yazılım ile telefonuma 4K video çekim özelliği geliyor.

Eğer önerilen, başarılı bir rom tercih ederseniz telefonunuzu hızlandırır. Ancak bazı romlar sıkıntılıdır, saçma sapan bir yazılımı araştırmadan yüklerseniz daha kötü duruma da düşürebilirsiniz telefonu.

@BilgisayarKurdu 'ndan Alıntıdır.Güzel Açıklamış.
Teşekkür ederim arkadaşlar dilimiz döndüğünce açıklamaya çalışıyoruz. Zaten günümüz dünyasında her şey tüketim üzerine planlanıyor. Çoğu telefonun ömrü fazla uzun değil, yazılım anlamında çok güzel önünü kesiyorlar telefonların :)

Saf, basit ama hızlı bir android sürümü bulun ve kullanın. Temel ihtiyaçlarınızı karşılasın yeter.
Var olan telefonunuz zaten 1 sene sonra yavaşlamaya başlar gereksiz bir dünya kalıntıdan ötürü.
"Aaaa bu yavaşladı, hadi Iphone *'e geçip hızın keyfini yaşayalım" havasında olmayın, güncel stock rom, eğer ki sorunsuz ise tekrar kurun ve kullanmaya devam edin. Bilinçli olmak gerek, Android kullanıyorsak nimetlerinden faydalanacağız :)

Telefonu alalı 1 ay oldu yukarıdaki Ömer0808 benim. 2. serisini kullanıyorum yani yeni versiyonunu. İnanın hiç bir sıkıntısı yok. 45 Dakika aralıksız Aspalth 8 oynadım normal bir şekilde ısındı( Telefon sonuçta o kadar ağır oyun açarken normal bir şekilde ısınır ). Ayrıca telefonun kendi RAM boşaltma , Ön Bellek temizleme ve telefonda yer açma gibi özellikleri var. Kamerası hakkını veriyor aşırı şekilde beğendim. Ancak menüsü Samsung gibi değil aşağıya doğru kaydırarak gezinim yapılıyor bu özellik hoşuma gitmedi en azından kişiye göre ayarlanabilir olmalıydı bu. 2 gün önce Andorid 7.0 Nougat güncellemesi yaptım. İlk açtığımda ilk girdiğim dosyalarda 5 6 saniyelik kasmalar oldu ancak ondan sonra geçti. Şuan telefon 0 sıkıntı alacaklara kesinlikle tavsiye ederim 1.100 TL'lik Samsung Galaxy J5'den 1000 kat daha iyi bir telefon. Kutu içinden kulaklık, 2 tane kablo , ve bir tane parça çıktı. Bu parça normal Samsung şarj aleti girişini de kullanabilmemizi sağlıyor. Bu arada telefondaki şarj girişindeki dil biraz hassas gibi bunu satıcıda söyledi biraz yavaş takmamız gerekebilir. Sorusu olan sorabilir. Ha bu arada koruyucu cam takarken bir sıkıntı var telefonun köşeleri kavisli olduğu için kenarlarda göze batan bir boşluk kalıyor eğer tam boyut koruyucu cam takılırsa köşelerine hava giriyor ve en fazla 1 hafta sonra çıkıyor.
Telefon bulunduğu fiyat segmentinin şüphesiz en iyi telefonu. Tek sorunu ekranının çabuk çizilmesi ve kamerasının düşük ışıkta iyi çekimler yapamaması.

Haklısınız. Düşük ışıkta pek iyi çekimler olmuyor. Bir de 7.0'a geçtikten sonra telefon bazı yerlerde donmaya başladı. Ve bu hep aynı yerlerde oluyor. Optimizasyonla alakalı olabilir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı