GM 8 arrow OS yükleme

Ark_Us

Kilopat
Makaleler
1
Herkese merhaba.

GM ekibi sağ olsun hırsızlık olayından dolayı güncelleme işini bitirdiği için tel Android 9'da kaldı.

Şimdi bu linkten gördüğüm kadarıyla bu cihaza destek veriliyor ama bunu cihazıma nasıl yükleyebilirim hangi yapıyı indirmem gerekiyor?

Not: Cihazın mevcut ROM'u nasıl yedekleyebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba.

GM ekibi sağ olsun hırsızlık olayından dolayı güncelleme işini bitirdiği için tel Android 9'da kaldı.

Şimdi bu linkten gördüğüm kadarıyla bu cihaza destek veriliyor ama bunu cihazıma nasıl yükleyebilirim hangi yapıyı indirmem gerekiyor?

Not: Cihazın mevcut ROM'u nasıl yedekleyebilirim?
Birisi GApps, diğeri ise saf ROM paketinin dosyasıdır.
Eğer Play Store gibi Google servislerini kullanmak istiyorsanız, size ikisi de lazım. Ancak sadece ROM'u kullanmak isterseniz Vanilla yapısı yeterli olacaktır.
Kurulumu nasıl yapacağım derseniz,
Öncelikle cihazın BL kilidi açık olmalı ve cihazda Custom Recovery yüklü olmalı. GM 8 için TWRP dosyasını indirip, fastboot flash recovery komutu ile cihazına flashlaman gerekiyor.
Sonrasında recovery içinde, Dalvik, ART, Cache, Data, Vendor seçeneklerinin tamamını temizlemen ve ROM'u dahili hafızaya atıp kurman gerekiyor.

Birisi gapps, diğeri ise saf ROM paketinin dosyasıdır.
Eğer Play Store gibi Google servislerini kullanmak istiyorsanız, size ikisi de lazım. Ancak sadece ROM'u kullanmak isterseniz vanilla yapısı yeterli olacaktır.
Kurulumu nasıl yapacağım derseniz,
Öncelikle cihazın bl kilidi açık olmalı ve cihazda Custom recovery yüklü olmalı. GM 8 için TWRP dosyasını indirip, fastboot flash recovery komutu ile cihazına flashlaman gerekiyor.
Sonrasında recovery içinde, dalvik, art, cache, data, vendor seçeneklerinin tamamını temizlemen ve ROM'u dahili hafızaya atıp kurman gerekiyor.

Yanit için teşekkürler en son kafama göre böyle bir işe kalkıştıgımda bir cihazımı çökertmiştim aklımdan geçenlerde bunlardı ama emin olmayınca kalkışamıyoruz.

Şimdi tabii ki bütün servirleri kullanamak istiyorum galiba şöyle yapılacak önce bir Custom recovery ile vanilla flahlancak ardında aynı şekilde de diğeri herhalde.

Bl kilidini ilk kez duyuyorum sanırım rootdan bahsediyorsunuz.

Dalvik, ART, Cache, Data, Vendor bunları daha önce hiç duymadım :D :D :D ya da hatırlamıyorum açıklayabilmeniz mümkün mü?

Yanit için teşekkürler en son kafama göre böyle bir işe kalkıştıgımda bir cihazımı çökertmiştim aklımdan geçenlerde bunlardı ama emin olmayınca kalkışamıyoruz.

Şimdi tabii ki bütün servirleri kullanamak istiyorum galiba şöyle yapılacak önce bir Custom recovery ile vanilla flahlancak ardında aynı şekilde de diğeri herhalde.

Bl kilidini ilk kez duyuyorum sanırım rootdan bahsediyorsunuz.

Dalvik, ART, Cache, Data, Vendor bunları daha önce hiç duymadım :D :D :D ya da hatırlamıyorum açıklayabilmeniz mümkün mü?
Dalvik ve diğerlerini Wipe menüsünden siliyorsunuz, bunun sebebi ise önceki ROM dosyalarının kalıntılarının kalmaması ve sağlıklı bir kurulum yapılması içindir.

Daha sonrasında ROM'u ve ardından GApps paketini kuracaksınız. O en kolay adım zaten.

En sonunda Format Data yapıp Reboot System demeniz yeterlidir.

BL kilidi ise yetkisiz yazılım yüklemesini aktifleştirmedir. AndroidOne cihazlarda bu işlem ADB üstünden yapılıyor.

Bl kilidi ise yetkisiz yazılım yüklemesini aktifleştirmedir. Androidone cihazlarda bu işlem ADB üstünden yapılıyor.

Onu nereden açıyoruz geliştirici seçeneklerinden galiba.
Az araştırma yaptım galiba OEM kilidi oluyor yanlışım varsa lütfen düzeltin.
"Tekrar bir araştırmadan sonra"

Onlar yeterli değilmiş :D ADB ve fastboot sürücüleri indirmek lazımmış :D
Merhaba.

Bu linkde TRWP nasıl atılacağı anlatılmış sanırım burada hem TRWP yüklüyor hem de BT kilidini açıyor gibi görünüyor eğer ki açmıyorsa bl kilidini önce açma yoluna gideceğim.

Son düzenleme:
Bl kilidini açmadan TWRP yükleyemezsiniz.

Anladım.

Size attığım link de GM8 kullanıcıları TRWP yüklemeye kalkıştıklarında FAILED remote: partition table doesn’t exist hatası aldıklarını belirtiyorladı bu bl kilidi yüzünden mi alınan bir hata mı?

Bir de şöyle bir soru sormak istiyorum şöyle bir araştırdımamda root işlemi eski Android cihazlara atılabiliyor diye bir ibare okudum böyle bir durum var mı?

Anladım.

Size attığım link de GM8 kullanıcıları TRWP yüklemeye kalkıştıklarında FAILED remote: partition table doesn’t exist hatası aldıklarını belirtiyorladı bu bl kilidi yüzünden mi alınan bir hata mı?

Bir de şöyle bir soru sormak istiyorum şöyle bir araştırdımamda root işlemi eski Android cihazlara atılabiliyor diye bir ibare okudum böyle bir durum var mı?
Alakası yok, uyumlu sürüm olan her cihaza atılıyor root. Yanlış bilgi.

peki FAILED remote: partition table doesn’t exist hatası hakkında bilginiz var mı ?
Bu hata bl kilidi ile bir bağlantısı var mı ?

Son düzenleme:
peki FAILED remote: partition table doesn’t exist hatası hakkında bilginiz var mı ?
Bu hata bl kilidi ile bir bağlantısı var mı ?
Bu hata bende de olmuştu, komutun başına
Kod:
fastboot flash recovery
yazıp, sonrasında TWRP imajını komut penceresine sürükleyip enter dediğinizde olması lazım.

Geri
Yukarı