GM 9 Pro Wi-Fi ile sitelere erişilmiyor

erenkara

Hectopat
Daha fazla  
General Mobile GM 9 Pro telefonumda Wi-Fi bağlantısı üzerinden Twitter uygulamasında erişim sorunu yaşıyorum. Aynı sorunu snapchat üzerinden fotoğraf video gönderirken ve birçok siteye bağlanırken yaşıyorum. Bu hatayı önceden Xiaomi A2 Lite telefonunda da yaşadım. Sanırım saf Android kullanan telefonların genel bir sorunu.

-VPN açtığım zaman sorunum düzeliyor. Demek ki modem ayarlarında bir sıkıntı var.
-Aynı sorunu hücresel veriye bağlandığımda da çözüyorum ama Wi-Fi ile hiçbir şekilde bunları kullanamıyorum.
-Arkadaşımın evinde onun modemine bağlandığımda yine bu sorunlar çözüldü yani telefonda donanım sıkıntısı olduğunu düşünmüyorum.

Çözüm olarak modemi sıfırlayacağım ama hangi ayarları yapmam gerekiyor bu konuda bana yardımcı olur musunuz?

Eğer modeminiz ISS verdiği tak çalıştır modem ise sıfırlamadan önce herhangi bir işlem yapmanız gerekmez. Diğer seçenek için öncelikle modem arayüzüne girip ISS tarafından size tanımlanan kullanıcı adı ve şifreyi bir yere not edip sonrasında işlemlerinize devam edebilirsiniz.

Eğer modeminiz ISS verdiği tak çalıştır modem ise sıfırlamadan önce herhangi bir işlem yapmanız gerekmez. Diğer seçenek için öncelikle modem arayüzüne girip ISS tarafından size tanımlanan kullanıcı adı ve şifreyi bir yere not edip sonrasında işlemlerinize devam edebilirsiniz.
ISS ne oluyor tam anlamadım. Ben modemi resetlemeyi deneyeceğim ama büyük ihtimal bu işe yaramayacak. Bir IP veya DNS çakışıklığı var sanırım. Bunu modem arayüzünden ayarlayamaz mıyım?

ISS ne oluyor tam anlamadım. Ben modemi resetlemeyi deneyeceğim ama büyük ihtimal bu işe yaramayacak. Bir IP veya DNS çakışıklığı var sanırım. Bunu modem arayüzünden ayarlayamaz mıyım?
İnternet servis sağlayıcınız. Superonline, Türktelekom gibi.

Modem'den DNS ayarlarını 1.1.1.1 - 1.0.0.1 şeklinde yapıp dener misin?
Şuan işim olduğu için modemi sıfırlayamıyorum. Sıfırladığım zaman bunu deneyip geri dönüş yapacağım.
Sorunum devam ediyor.
Lütfen bu soruna bir çözüm bulalım artık. Gerekirse bu konu hakkında bilgisi olanlara iletip buraya etiketleyebilir misiniz? Ciddi anlamda sıkıldım bu hatadan. Telefonu satıp yenisini de alamam durumum uygun değil.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı