GM Discovery Elite Root

Serhat ATILKAN

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba technopat,

Sitenizi sık olarak kullanmasamda youtube kanalınızda uzun süredir hiç bir videonuzu kaçırmıyorum. Severek eğlenerek bir çok şeyi öğrendim. İnternette uzun süredir araştıyorum fakat cevabını bulamadığım bir soru ile karşılaştım. Sizlere danışmak istiyorum. Umarım yardımcı olursunuz?

GM Discovery Elite telefona sahibim. Bazı uygulamaları kullanabilmek için telefonuma root atmam gerekiyor.
1-GM Discovery Elite nasıl root atabilirim?
2-Rootu geri kaldırınca garanti kapsamına girer mi?
3-Eğer girerse rootu nasıl kaldırabilirim ?
4-Rootlu telefonda yeni gelen güncellemeleri yükleyebilir miyim?

Telefonumu aldıktan bir kaç ay sonra bozulmuştu. Garanti servisine gönderdim Telpa ya. 15-20 gün içerisinde sıfır telefon verdiler. Sorun ise telefonumu yere düşürmüş kardeşim :) Bana telefon sıfır olarak geldikten sonra söyledi. Telpanın bana sağladığı bu avantajı bir daha kaçırmak istemiyorum. O yüzden root atmaktan biraz tırsıyorum.

Şimdiden teşekkür ederim. İyi çalışmalar...

Hocam bende GM Discovery 2 var ve bu telefonda gizli bir sayaç var. Root yapınca sistem güncellemesi alamıyorsun. İşin garibi rootu kaldırınca da güncelleme alamıyorsun. Hatta orjinal romu en baştan kursan da güncelleme alamıyorsun. Maxicep'ten bi' arkadaş telefonu bu yüzden servise vermiş. Telpa orjinal yazılımı kurmasına rağmen gene güncelleme alamıyormuş. Kısacası bu telefonda root-rom işlerine girdin mi bir daha güncelleme alamıyorsun. GMD Elite'da da böyle bir numara olabilir. Dikkat edin derim.

Hocam bende GM Discovery 2 var ve bu telefonda gizli bir sayaç var. Root yapınca sistem güncellemesi alamıyorsun. İşin garibi rootu kaldırınca da güncelleme alamıyorsun. Hatta orjinal romu en baştan kursan da güncelleme alamıyorsun. Maxicep'ten bi' arkadaş telefonu bu yüzden servise vermiş. Telpa orjinal yazılımı kurmasına rağmen gene güncelleme alamıyormuş. Kısacası bu telefonda root-rom işlerine girdin mi bir daha güncelleme alamıyorsun. GMD Elite'da da böyle bir numara olabilir. Dikkat edin derim.

Anladım hocam elite de olabilir böyle bir durum. Diğer arkadaşların bir bilgisi var mı acaba ?

Kardeş bende elite kullanıyorum fakat bende root kullanmıyorum ama Elite'ye root atmak istiyorsan sana link verebilirim elite için özel root programı var... Gionee Elife E7 root yazarsan orada videolar ile karşılaşırsın...

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeş bende elite kullanıyorum fakat bende root kullanmıyorum ama eliteye root atmak istiyorsan sana link verebilirim elite için özel rrootprogramı var... Gionee Elife E7 rorootyazarsan orada videolar ile karşılaşırsın...
Anladım hocam peki üstteki sorularıma da cevap yazabilir misin acaba ? Bilgin varsa

2. Root u jaldurırsan tekrar garantikapsamına girer orada sorun yaşamazsın ama telefon un bozuldu hiç açılmıyor ise root u kaldıramazsın ve garanti dışı kalır onlarıda hesaba katman lazım...
3. Unroot programları varinternete yazınca çıkıyor...
4. Bunun hakkında pek bir bilgim yok ama ROM atmadığın sürece güncellemeleri sorunsuzca alabilirsin (birisinin böyle sorunu vardı orjinal ROM a döndü güncellemeleri aldı)

2. Root u jaldurırsan tekrar garantikapsamına girer orada sorun yaşamazsın ama telefon un bozuldu hiç açılmıyor ise root u kaldıramazsın ve garanti dışı kalır onlarıda hesaba katman lazım...
3. Unroot programları varinternete yazınca çıkıyor...
4. Bunun hakkında pek bir bilgim yok ama ROM atmadığın sürece güncellemeleri sorunsuzca alabilirsin (birisinin böyle sorunu vardı orjinal ROM a döndü güncellemeleri aldı)
Teşekkür ederim. Diğer arkadaşlardan da yorum bekliyorum

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı