GM e-Tab 5 tablette ekran çok pil tüketiyor

MustEknc

Femtopat
Yer
Gaziantep,Türkiye
GM e-Tab 5 tablette şarjım çok gidiyor. Onun için pil değerlerine baktım. Bir de ne göreyim: Ekran pil değerini ℅264 olarak kullanıyor. Buna bir çözüm var mı?

2020_10_27_00.24.35.jpg

Bir de yazmayı unutmuşum ROM yüklü Android 5.1.

Evet kullanıyorum ama yine aynı kalmaya devam ediyor?
Gayet normal. Farkındaysan pil kullanım geçmişini sıfırlayacak kadar hiç şarj etmemişsin. Grafik aynı gün içerisinde 2 kere tam dolacak kadar pik yapmış ama tam doldurulmamış ve 2 kere yarı dolu olacak kadar pik yapmış. Yani %300'lük bir grafikte %270'lik kısmının ekran tarafından tüketilmiş olması gayet normal bir durum.

İlk attığınız ekran görüntüsünde "Ekran" yerine tıklayarak. Ancak tamamen şarj olduktan sonra şarjın bitmesine yakın bakarsanız gerçek değeri görürsünüz yoksa sürekli üstüne koyar.
Hmm anladım çok sağolun bende diyodum niye artıyor teşşekürler cevapladığın için
Gayet normal. Farkındaysan pil kullanım geçmişini sıfırlayacak kadar hiç şarj etmemişsin. Grafik aynı gün içerisinde 2 kere tam dolacak kadar pik yapmış ama tam doldurulmamış ve 2 kere yarı dolu olacak kadar pik yapmış. Yani %300'lük bir grafikte %270'lik kısmının ekran tarafından tüketilmiş olması gayet normal bir durum.

Hmm sizin söylediğiniz cevapla daha iyi anladım çok teşekkürler.

Geri
Yukarı