GM5+ vs A3 2016 vs Xperia XA

Güncellemelerden sonra oluşan sorunlar, ahize sesinin kısılması, durduk yerde şarj portunun bozulması, kasa sararması. Bunlar bilindik problemleri.
Ama ben bunların hiçbirini görmedim. Discovery modelinde ekran sararması ve şarj problemi vardı. GM 4G'de dokunmatik problemleri vardı. Ama bu telefonda hiçbir sıkıntı yok. Ama aynı telefonu Samsung ya da Sony yapsaydın hemen gidip alırdın. Sana tavsiyem Lenovo Vibe P1 ya da Meizu M3 Note almandır. Ama yine de GM 5'i almayı düşünebilirsin. Bu 3'ü arasındaki en iyisi GM. Turuncu forumda biraz araştır. Burada fazla kullanan yok.

Bakın bilindik diyorsunuz. 5 modelini kullanmadğınız belli.

Aynı fiyat bandındaki çoğutu telefondan daha iyi GM 5. Kullanmadan, ön yargı ile konuşmayalım.

Evet kullanmıyorum, ama bakın, bu sorunların hiçbiri sizde yok değil mi? Evet yok, ancak başka kullanıcılara bakıyorum birçoğunda var. Şimdi olay şu, kullananların %70'inde sıkıntı çıkartabiliyorken, geri kalan kısımında sorun çıkartmayabiliyor. Ben uzun süre G2 kullandım, onunda zibilyon tane kronik sorunu vardı, peki ben hiçbirini yaşadım mı? Hayır. Sizin kullandığınız cihaz sorunsuz olabilir, ancak benim alacağımın sorunsuz olup olmayacağını bilemeyiz. Çünkü bir çok kişi bu kronik sorunları yaşıyor. GM5+'ın Kötü olmasının sebebi GM, arkasında GM yazmasa, başka bir marka yapsa koşa koşa gider alırım. Evet önyargılı yaklaşıyorum, çünkü GM diğer markalar kadar kaliteli bir marka değil sonuçta, Samsung, LG veya sallıyorum Sony falan gibi markalardan büyük değil. Önceki cihazlarının hepsi sıkıntılıydı, evet kendini değiştirmiş olabilir, ancak şuan yeni çıkan bir markanın telefonu alınca önyargılı yaklaşmaz mısın? Çünkü ne olacağını bilemezsin marka yeni olduğu için, GM sorunlarıyla ünlü olduğu için, insan ister istemez ön yargılı yaklaşıyor. Ama kendilerini tebrikte ederim, 1000TL'ye başka hiç kimse, o donanımı veremez, adamlar kar'ından kısıyor. Gerçi teknik servisteki GM5+'lardan toplamışlardır o parayı ama. :D Her neyse, amacım kötülemek değil, şaka bir yana, iyi bir cihaz, ama GM olduğu için kötü diyorum, çünkü bozulduğunda ne ile karşılacağını bilemiyorsun.

@Berkant Ayhan Karabudak Teknoloji şans işidir, bilemezsiniz. Sony'de olsa GM'de olsa hatta iPhone'da olsa aynı şeyler yaşanabilir. Çok gördüm Sony Xperia Z2 alıp ta telefonu servisten çıkmayanı. Çok gördüm Samsung alıp ta telefonu kullanıcı hatası deyip te göndereni

a3 2016 kullanıyorum bir iki ay oldu alalı çok memnunum. ısınma sorunu yok tabi ben oyun oynamıyorum. şarjı çok iyi gidiyor hiç bitmedi daha normal kullanımda bir buçuk güne kadar uzuyor yani gece şarjım 40 iken şarj edemedim diye üzülmüyorum ertesi gün okul çıkışına kadar idare ediyor. Duruşu tutuşu çok şık çok hoşuma gidiyor kullanması. Ram kullanım oranı %74 civarı oluyor ama hiç donma kasma vb sorun yaşamadım.

a3 2016 kullanıyorum bir iki ay oldu alalı çok memnunum. ısınma sorunu yok tabi ben oyun oynamıyorum. şarjı çok iyi gidiyor hiç bitmedi daha normal kullanımda bir buçuk güne kadar uzuyor yani gece şarjım 40 iken şarj edemedim diye üzülmüyorum ertesi gün okul çıkışına kadar idare ediyor. Duruşu tutuşu çok şık çok hoşuma gidiyor kullanması. Ram kullanım oranı %74 civarı oluyor ama hiç donma kasma vb sorun yaşamadım.

Sonunda bir tane A3 2016 kullanıcısı buldum. :D Telefonu Android 6.0.1'e güncellediniz mi? Arayüzde herhangi bir takılma olmuyor değil mi?

Evet kullanmıyorum, ama bakın, bu sorunların hiçbiri sizde yok değil mi? Evet yok, ancak başka kullanıcılara bakıyorum birçoğunda var. Şimdi olay şu, kullananların %70'inde sıkıntı çıkartabiliyorken, geri kalan kısımında sorun çıkartmayabiliyor. Ben uzun süre G2 kullandım, onunda zibilyon tane kronik sorunu vardı, peki ben hiçbirini yaşadım mı? Hayır. Sizin kullandığınız cihaz sorunsuz olabilir, ancak benim alacağımın sorunsuz olup olmayacağını bilemeyiz. Çünkü bir çok kişi bu kronik sorunları yaşıyor. GM5+'ın Kötü olmasının sebebi GM, arkasında GM yazmasa, başka bir marka yapsa koşa koşa gider alırım. Evet önyargılı yaklaşıyorum, çünkü GM diğer markalar kadar kaliteli bir marka değil sonuçta, Samsung, LG veya sallıyorum Sony falan gibi markalardan büyük değil. Önceki cihazlarının hepsi sıkıntılıydı, evet kendini değiştirmiş olabilir, ancak şuan yeni çıkan bir markanın telefonu alınca önyargılı yaklaşmaz mısın? Çünkü ne olacağını bilemezsin marka yeni olduğu için, GM sorunlarıyla ünlü olduğu için, insan ister istemez ön yargılı yaklaşıyor. Ama kendilerini tebrikte ederim, 1000TL'ye başka hiç kimse, o donanımı veremez, adamlar kar'ından kısıyor. Gerçi teknik servisteki GM5+'lardan toplamışlardır o parayı ama. :D Her neyse, amacım kötülemek değil, şaka bir yana, iyi bir cihaz, ama GM olduğu için kötü diyorum, çünkü bozulduğunda ne ile karşılacağını bilemiyorsun.
Haklısınız hocam, ben biraz fevri davranmışım, özür dilerim. :D

Dediğim gibi, öğrenciyim, ve bana az para - çok iş yapan bir aygıt lazımdı.

Ben bu telefonu 870 TL'ye aldım. Ve bu fiyat bandında sıfır en iyi telefon bu.

Evet önceki GM serileri berbattı. Sizin gibi ben de kuşkulu yaklaştım önce. Sonra dayım alınca telefonu, baktım, cidden iyi iş çıkarmışlar dedim.

Eğer bu telefonu görmeseydim, ya 5, 5S veya Xiaomi Mi 5 alacaktım. Ama bundan da memnunum.

(y)

Haklısınız hocam, ben biraz fevri davranmışım, özür dilerim. :D

Dediğim gibi, öğrenciyim, ve bana az para - çok iş yapan bir aygıt lazımdı.

Ben bu telefonu 870 TL'ye aldım. Ve bu fiyat bandında sıfır en iyi telefon bu.

Evet önceki GM serileri berbattı. Sizin gibi ben de kuşkulu yaklaştım önce. Sonra dayım alınca telefonu, baktım, cidden iyi iş çıkarmışlar dedim.

Eğer bu telefonu görmeseydim, ya 5, 5S veya Xiaomi Mi 5 alacaktım. Ama bundan da memnunum.

(y)

Asıl bir yanlışım oldu ise ben özür dilerim. :D Bende öğrenciyim, Lise 2'ye giden biriyim yani. :D De benim günlerim basketbol ile geçtiği için, gün boyu dışarıda oluyorum. Sahada falan baya resim çekiyorum, SnapChat'i aktif kullanıyorum, bu yüzden kamera takıntım var. Senden ricam, GM5+ ile çektiğin bir fotoğrafı paylaşabilir misin? Gece çekimi değil bu arada, gündüz aydınlık bir resim. Bugün tekrar mağazaya gidip elime aldım da, alasım geliyor, bi an diyorum bozulursa ne yaparım. Çünkü sen bilir misin bilmiyorum ama, buradaki eskiler bilir, ben teknik servislerden çok çektim. :D Yoksa gold rengi alınmayacak gibi değil, usb type c falan, en güncel şeyler var resmen. A3 2016 gönlümü aldı işte, yada XA var, içimden bir ses (XA vs GM5+ için) MTK'dan korkacağana, git GM'nin servisinden kork, en azından düzgün bir arayüzün, düzgün bir donanımın olsun. Diğer bir ses ise (GM5+ vs A3 2016 için) GM'nin servisi ile uğracaşağına, Samsung'un arayüzü ile uğraş, kassa da düzeltmeye çalışırsın, servisiyle uğraşmazsın. Ama 2016 yılında, 1.5 GB'lı bir Android almak, telefonun kullanıcısı da çok az, kimseye soramıyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı