GM8 Custom ROM nasıl yapılır?

Landeon

Hectopat
Daha fazla  
GM8 için Android 10 güncellemesi getirilmeyecek ama ben Android 10 yapmak istiyorum nasıl yapabilirim ve zararları ve yararları nelerdir ayrıntılı bir şekilde yazar mısınız?

İnternetten ROM bulup yapabilirsin, zaten ROM'un olduğu sayfada rehberi olur. Ben Android 10 olarak sadece Custom Havoc-OS 3.7 kurabildim ve kusursuz çalışmıyordu. Mesela telefonu açtığımda sebebini anlamadığım şekilde telefon kitleniyordu yeniden başlıyordu, TWRP üzerinden terminalden reboot komutunu girip başlatınca normal açılıyordu sadece. Diğer GSI ROM'ları da denedim hiç biri açılmamıştı. @mburaktekin bu konuda daha fazla bilgi verebilir.

GSI ROM'ları deneyebilirsin ama stabil olmaz.
Aynı işlemciyi kullanan başka bir cihaz için oluşturulan ROM'u port edebilirsin.
Kernel versiyonlarının aynı olmasına dikkat et.
Boot.img oluşturup ROM'un boot animasyon ekranını gördükten sonrası hata düzeltme olarak ilerliyor ama çokça zahmetli bir iş.

ROM yapmak zor ve ugrastirici. Kernel kaynagina, device, vendor ve TWRP Tree yapman gerekir. TWRP Tree icin internettr kaynaklar var ama device ve vendor icin pek kaynak yok cunku cihazdan cihaza degisiklik gosteren seyler. Ugrasilacak bir cihaz degil. GSI deneyin.
GM8 için Android 10 güncellemesi getirilmeyecek ama ben Android 10 yapmak istiyorum nasıl yapabilirim ve zararları ve yararları nelerdir ayrıntılı bir şekilde yazar mısınız?
Ayrica ArrowOS'un sitesine girersen GM8 Android11 oldugunu gorursun. Tavsiye ederim.

ROM yapmak zor ve ugrastirici. Kernel kaynagina, device, vendor ve TWRP Tree yapman gerekir. TWRP Tree icin internettr kaynaklar var ama device ve vendor icin pek kaynak yok cunku cihazdan cihaza degisiklik gosteren seyler. Ugrasilacak bir cihaz degil. GSI deneyin.

Ayrica ArrowOS'un sitesine girersen GM8 Android11 oldugunu gorursun. Tavsiye ederim.
Hocam merhaba, ben gm8 e bu romu kurmayı düşünüyorum önce root sonra twrp -> vanillabuild -> gappsbuild şeklinde mi ilerlemem gerekiyor daha önce custom rom kurmuştum ama hatirlayamadim tam

+lineageos 18.1 mi yoksa bu romu mu önerirsiniz gm8 için aynı zamanda benimki dual versiyon
@mertbirmert @mburaktekin

Son düzenleme:
Vanilla build ile Gapps build farklı şeyler. Vanilla demek en saf halinde olan build, Gapps build ise içinde Play Store vs olan sürümdür. Siz direkt Gapps buildi kurun.

Yeni konular

Geri
Yukarı