Gmail ekler nedir?

Le197

Picopat
Daha fazla  
Selam herkese bildiğiniz gibi bir mailden size virüs bulaşması için o maildeki ek dosyasını veya fotoğrafını açarsanız veya maildeki linke tıklarsanız virüs bulaşıyormuş. Peki ya bu ek dedikleri nedir? Benim başıma hiç ek gelmedi öğrenmekte isterim açıkçası. Bana fotoğraflarla örnek gösterebilecek var mı? Kimse bana ekli mail atmadığı için bilmiyorum bu ek mailin neresinde ve maile tıklamadan o mailin içinde ek olduğunu nasıl anlayabiliriz, hani simge falan olur ya. Şimdiden teşekkürler

Selam herkese bildiğiniz gibi bir mailden size virüs bulaşması için o maildeki ek dosyasını veya fotoğrafını açarsanız veya maildeki linke tıklarsanız virüs bulaşıyormuş. Peki ya bu ek dedikleri nedir? Benim başıma hiç ek gelmedi öğrenmekte isterim açıkçası. Bana fotoğraflarla örnek gösterebilecek var mı? Kimse bana ekli mail atmadığı için bilmiyorum bu ek mailin neresinde ve maile tıklamadan o mailin içinde ek olduğunu nasıl anlayabiliriz, hani simge falan olur ya. Şimdiden teşekkürler.

Mail normalde yazıdan oluşur. Ek denen şey de mailin altına eklenen PDF, Word, resim, video, ZIP gibi yazı olmayan maile monte edilen dosyalardır.

Ekler sürekli kullanılan eposta bölümleridir. Whatsspp'taki gibi görüntü, belge vb. gönderebilirsiniz. Güvendiğiniz kişilerden gelen epostalarda muhtemelen sorun yoktur.

Ancak tanımadığınız kişilerden gelen, Afrika'da akrabandan miras kaldığını söyleyen epostalara itibar etmeyiniz ve eklerini kesinlikle açmayınız.

Ekler sürekli kullanılan eposta bölümleridir. Whatsspp'taki gibi görüntü, belge vb. gönderebilirsiniz. Güvendiğiniz kişilerden gelen epostalarda muhtemelen sorun yoktur.

Ancak tanımadığınız kişilerden gelen, Afrika'da akrabandan miras kaldığını söyleyen epostalara itibar etmeyiniz ve eklerini kesinlikle açmayınız.
Zaten açmıyorum yanlışıkla açmamak içinde böyle bir şey sordum zaten cevabınız için teşekkür ederim herkese

Yeni konular

Geri
Yukarı