Gmail hesabım çalındı

Merhaba, benim arada sırada baktığım bir Facebook hesabım vardı. Doğrulama falan da yoktu. 2 Temmuz günü 'Elazığ' şehrinden biri benim Facebook hesabıma giriş yapmış. Nasıl girdi bilmiyorum. Sonra kendine özel bir takım reklamlar paylaşmış. Reklamlarda kötü şeyler var, tıklarsanız hesap çalınıyor sanırsam bilmiyorum. 7 gün sonra, 9 Temmuz günü, bir reklam yaptırma sitesine (herhalde reklam yaptırma sitesidir bilmiyorum) kendi reklamını 'benim' Gmail'imi kullanarak reklam yaptırmış. Gmail'ime gelen o sitenin mesajı ile ablam fark etti ve Facebook hesabıma girdi. Ablam Facebook hesabıma girdikten sonra Facebook hesabım donduruldu. Bu sizin de başınıza geldi mi? Reklam yapılan sitenin ismini isterseniz verebilirim, sitenin ismini verirsem Technopat'tan uzaklaştırılırım diye vermiyorum. Facebook hesabımı dondurulmaktan kaldırmalı mıyım? Bu olaydan hemen sonra Gmail'imin şifresini değiştirip 2 adımlı doğrulama ekledim. Sanırsam biri Gmail'imi çaldı.

Benim de 2-3 ay önce Facebook hesabımı çaldılar Bursa'dan biri girmiş hatta numarasını bile paylaşmış bende kapattım hesabi her gün Gmail'imi kontrol ediyorum korkuyorum çunkü.

Katılıyorum Facebook hesabım çalındıktan 1 hafta sonra floridadan arandım ve WhatsApp kodum istendi SMS olarak açmadım telefonu sıfırladım ama son 2-3 aydır takıntım oldu her gün her şeyimi kontrol ediyorum psikolojim bozuldu.
Üzüldüm size. Benimde 1k abonelik hesabımı çaldılar. ☹️

Durum ne hocam ?
Hocam yine bir gmail aldım, Meta For Business reklamları reddetmiş. Reklamları reddetmesinin sebebi reklam ilkelerine uymamasıymış. Niye önceden reddetmedi Meta anlamadım. Şuan Meta for business in gmaili hariç bir gmail almadım. İnşallahta almam. 2. facebook hesabımdan devam ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı